Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Myfarete Laze & Liljana Kondakci - Gjuha Jone E Bukur  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Pjesëmarrëse në

Festivali i 21-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Liliana Kondakçi

01/12/1982

1982-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Gjuha Jone E Bukur" kënduar nga Myfarete Laze & Liljana Kondakci.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Liliana Kondakçi & Gaqo Çako. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Kjo gjuha jone
me rrenje thell tek jeta
e embel mjalt e urte perhere
do te mbetet
C'urim i bardhe
tingellon si kjo bjeshka
shperthim bureror

Kur zemra thote ne gjuhen shqip
te dua
ka derdhur brenda thell
nje det me dashuri
kur s'kishim drite
na mbajti gjalle nder vite
na lidhi fort kjo gjuhe
per liri !

Fluturimin merr
kjo gjuha jone e bukur
fjala Parti
mbi te gjith a fjalet si yll ndricon
Me urtesi kur ligjeron Enveri
si zjarr flakeron
merr zjarr gjuha jone

Na zune prite
dhe per nje shkronje na vrane
por gjuhen tone
nga gjaku jo se ndan dot
Ja sot ushton
arome e kenge lirie
per komunizmin flakadan gjithmoneMë Shumë Këngë Nga Myfarete Laze:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet