Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mirvete Bajrami (Mikja)

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10
  • Emri i Vërtetë:
  • Mirvete Bajrami
  • Vendlindja:
  • Gjilan 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
BIOGRAFIA: Mirvete Bajrami (Mikja) është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe e lehtë. Në Dhjetor 1994, Myrvete Bajrami merr pjesë në Festivali i 33-të në RTSH me këngën "Natë E Vonë". Në Qershor 2003, Myrvete Bajrami merr pjesë në PoliFest 2003 me këngën "Kjo Nate". Në Qershor 2007, Myrvete Bajrami merr pjesë në Polifest 2007 me këngën "E Ndjej Se Te Harroj". Më datë 7 Maj 2010, Myrvete Bajrami publikon videoklipin "Dy Here Ne Jete". Videoklipi u prodhua nga Fabrika. Me këtë këngë, Myrvete Bajrami merr pjesë në Zhurma Sho...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Ish-Anëtare e grupit

Motrat Bajrami

Profili

Facebook

Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Miranda Hashani

Mimoza Nazarko

Shqipe Kabashi Hasanaj

Merita Bunjaku

Gresa Behluli

Angel

Aida Baraku

Teuta Kurti

Drenusha Latifi

Edita Sopjani

Tags: Mika Bajrami, Mika Haziri, Mika, Mirvete Bajrami, Mikja, Myrvete Bajrami, Mirvete Haziri


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet