Më mbaj mend (për 1 muaj)

Grupi Na & Festina Mejzini - Tjetër Jetë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  3

Ma thuaj ti, si je tani me një fjalë
I lumtur je? Dua ta di, kam kohë pa të parë.
Nuk vuaj më! Ashtu si ti, sot tjetër je.
Dua të dëgjoj ato fjaĺë, dikur me sy i the.
Zemër malli më ka marrë, nuk mundem dhe hesht.
Nuk besoja, nuk e doja kurrë por po më vret!
Është e vështirë pa zërin tënd, pa të ndjerë kur kam nevojë
Të kam përballë 0 Zot! S'arrij ta pranoj!

Si kristal në sy të mbaj
Thyhesh lehtë ndaj unë nuk qaj
Me lejo të t'prek njëherë
Të të flas si atëherë
Premtimet që ne shkruam u grisën erë
Dashurinë e lamë mënjanë
Ndjenjës sonë kufije i dhamë
Më lejo të fundit herë
se të ndjej në të vërtetë
Jetuam bashkë të dy një tjetër jetë

E ka një fund, një perëndim, çdo histori
Pranoje ti, e ndrydhëm vet, ne k'të dashuri
Por koha rrjedh, e pas i le, qindra-mijëra fjalë
Kujtimet do të mbeten përjetësisht, ndërsa sot ky lot kristal


Grupi Na & Festina Mejzini - Tjetër Jetë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Tjetër Jetë".
3. Video është e këngës "Tjetër Jetë", por nuk këndohet nga Grupi Na & Festina Mejzini.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Grupi Na:


Komente 0