Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Naim Abazi - Pritem  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Teksti:

Izet Rraci

Komente

Asnjë Koment

14/07/2013

2013-07-14T02:04:31+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Pritem" kënduar nga Naim Abazi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Albina - Pritem

shkembim te zjarreve une shoh sot nket dit plot ngrohtsi
ashtu siq jemi ne qete dy plot lumturi.
Pritem ti i dashur une po kthehem per tek ti
mos me le qete vuaj se ti je gezimi im.
Lehtsisht si nje flutur fluturoi une kalimthi
tani jemi nje ndjehem leht se vi tek ti.
Pritem ti i dashur une po kthehem per tek ti
mos me le qe te vuaj se ti je gezimi im
tani pritem ti i dashur une po kthehem per tek ti
mos me le qe te vuaj s e ti je gezimi im.
pritem ti i dashur une po kthehem per tek ti
mos me le qe te vuaj s e ti je gezimi im.

Shprici - Pritem

[Verse 1 - Shprici & N-EC A.K]
shpricit sun ja qi motren edhe pse ta qin grujen//
na ja mysem kar un tonden kta tujen//
sa keq per fmi e kan kap me dor strujen//
sun boni diqka me aftsi t'juv e kopjoni t'hujen//
ca bubrreca t'vogel paskan hi n'mikrofon//
pasojat shihen neser shohem kush ka dom//
sa per ron jom ron, sa per gjon jom gjon//
hajdeni kur t'doni agji konak juv bon//

kap njonin qi nonen kqyr tjetri tu thon sjellem//
kur e niva dissin e juv gati veq vjellem//
e per ksi fitila pidhnone une jom flaka//
gjysen prej juve i kalla, ka Prishtina i llaka//
5minuta text ex shokit qaq per juve muj//
s'ka dal hala ni e7-q mu ul n'dy guj//
o vertetim klloshari n'emer bukurosh same shit//
qel n'kry fush t'skijimit se ti kishe errshit//

[Reffren - N-EC A.K]x2
pritem o pidhnone, kape gojen maje//
mos ha mut tjera her po kape bothen baje//
egersinat ku ecin rond e dridhin token//
vi si meteor prej qielli e jav shkatrroj boten//

[Verse 2 - N-EC A.K & Wllatki Dog]
secili kqyr met qit posht veq a ka munsi//
p'juv kuptoj pse dissiratni o bo papunsi//
shum mc n'dit t'sodit, shum repera po hajn mut//
shajn se jon amatera pa dit qa o tut//
se dajaki t'mledh men n'ven t'bjen e t'len//
mu bo qima t'nanes me pranu qe seni juv o rren//
nejse me kta dy e kom leht po qysh mu kuptu me japana//
pidhi qasi si ti e fi ti li o ka t'qihet nana//

kishem na kan dissirat do deshtak//
stilin e kishin pas pas me pastru naj shakt//
pidh mashkell mos na shaj se bashk me e7 per midisi t'qaj//
ftyren muj me ta aj, nese osht nevoja t'vraj//
i napushit jom pak, shum pak kunxha po lshoj//
mos na prish dostit se un me kta gojen ta shkumoj//
do rima pi hargjoj nitem kishem dikush na sulmoj//
tash per tash permi juve une urinoj//

[Reffren - N-EC A.K]x2
pritem o pidhnone, kape gojen maje//
mos ha mut tjera her po kape bothen baje//
egersinat ku ecin rond e dridhin token//
vi si meteor prej qielli e jav shkatrroj boten//

Poni - Pritem

Te prita sa hena shkoi
sa nata me turbulloi
Vetem vesa kur pikoi
syrin nga gjumi ma zgjoi.

Pritem o pritem o

Ref (2x):Pritem yll e pritem hene
Vetullshkruar,grykezene
Pritem yll se kam shume mall
Me ke fut ne dhe te gjalle.

Kur degjova ate kenge
Sec u qasa rende rende
Por gjumi te kishte zene
Nuk te fola mos te tremb.

Ref(2x):Pritem...

Te mbulova lehte lehte
Zura vend atje ne shteg
Te me qash mua te zine
Se per ty prisha shtepine.

Ref:(2x):Pritem...
Më Shumë Këngë Nga Naim Abazi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet