TEKSTESHQIP

Nazmije Selimi
Kjo Jam Une
Lyrics

Gjithemone kam qene , une nje vajze
Ne mendime shume e fsheht
Perpara botes te tregoj
Cdo secret ne kete jete

Shpresa ime eshte aty
Ne nje drtie qe po shkelqen
Nuk e fsheh ke po kerkoj, kerkoj

Ref:
Brenda te kam, ne shpirtin tim
Ti je arsyja qe kendooj
Prap do te gjej, se me mungon
Ti je muzika qe me zgjoon
Nese nje dite yi do jesh me mua prap
Jeta ime do ndryshoj
Nuk do ta fsheh me lumturine se kjo jam une
Se kjo jam une

Ka ardhur koha ta tregoj
Kush jam une ne te vertet
Sot e kam gjetur dashurine
Dhe nuk kam asnje secret

Ti je gjysma qe mungon
Ti je kenga qe me zgjon
E verteta qe kerkoj, kerkoj

Nuk e di se sa shume larg do jesh ti drit
Je zeri im qe mungon per cdo naten e dite

DËRGOI: