TEKSTESHQIP

Nazmije Selimi
Degjo Zemren
Lyrics

ti nuk je nuk je me ai qe ishe dje
ku jan zot premtimet qe ti me dhe
me thoje se ,me doje ,me doje pa kufi
ku je sa here emrin tend kjo zemer therret
momentet qe kaluam a kan me vlere
jo s'kan me vlere..
te huaj ,te huaj sot jemi m'beti.....
te kerkoj nuk mund te ndalem
por ty ste gjej ty nuk te gjej
ne erresiren e ksaj nate ti nuk je ti me nuk je

ref(1)
degjo zemren degjo zemren
degjo zemren qe rreh per ne te dy
reh per ty ,rreh per ty,rreh per ty per tyyyy
prano zemren ,prano zemren prano
zemren qe rreh per ne te dy
per te dy,per te dy
prano zemren qe rreh per ne te dyyyy

te mendoj ne mijra njerez une ty te pikturoj
rrugicave ku u puthem po te kerkoj
te ti vrapoj
ku je ,ku je,ku je ti tani,,
te enderroj ne qiellin plot me yje te krahasoj
nje fjale nga buzet e tu aune ta degjoj
sot kam nevoj te t'perqafoj
kam nevoje te vi tek ti

te kerkoj nuk mund te ndalem
por ty ste gjej ty nuk te gjej
ne erresiren e ksaj nate ti nuk je ti me nuk je
ref (2)

degjo zemren degjo zemren
degjo zemren qe rreh per ne te dy
reh per ty ,rreh per ty,rreh per ty per tyyyy
prano zemren ,prano zemren prano prano zemren
zemren qe rreh per ne te dy
per te dy,per te dy
prano zemren qe rreh per ne te tyyyy

DËRGOI: