Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nexhmie Pagarusha - Baresha 2012 Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1891.
Heej kam rrit shtatin
nder keto male
bashk' me qingja e me dele
dhe bylbyla nder zabele
mbas kumones loje e gezime
si shqiponja ime

refreni:

o era lu'n me barin o nani nani
o eni shoqe t'lozim o nani nani
o fusha gaz po m'veshet o nani nani
o lule bardh' po qeshet o nani nani
o dridhet mali cka u ba
o lujn bareshat në shulla.
o dridhet mali cka u ba
o lujn bareshat në shulla

o era lu'n me barin o nani nani
o eni shoqe t'lozim o nani nani
o lule bardh' po qeshet o nani nani
o fusha gaz po m'veshet o nani nani
o dridhet mali cka u ba
o lujn bareshat ne shulla.
o dridhet mali cka u ba
o lujn bareshat në shulla

naninaninainaina naninanina...

2.
Heej po tingllojne
shume kumona
po gurgllon prroi malore
nalt ne qiell bjeshka me bore
n'bjeshk' dashnija vjen me malle
sot nji fryme u kalle.

refreni:

o era lu'n me barin o nani nani
o eni shoqe t'lozim o nani nani
o fusha gaz po m'veshet o nani nani
o lule bardh' po qeshet o nani nani
o dridhet mali cka u ba?
o lujn bareshat ne shulla.
o dridhet mali cka u ba?
o lujn bareshat në shulla

o era lu'n me barin o nani nani
o eni shoqe t'lozim o nani nani
o lule bardh' po qeshet o nani nani
o fusha gaz po m'veshet o nani nani
o dridhet mali cka u ba
o një baresh' prej nesh u nda.
o dridhet mali cka u ba
o lujn bareshat në shulla

naninaninainaina naninanina...


Ky tekst u dërgua nga Egzona Hasani   gjilanas   Notafi   arsimdiberRemake: Nexhmije Pagarusha - Baresha
Nexhmije Pagarusha
Renditja: Top 200
Publikimi: 10/01/2012
Muzika: Rexho Mulliqi
Teksti: Rifat Kukaj
Bareshat: Bardha Neziri, Teuta Krasniqi, Jeta Musolli, Leonora Rexhepi, Vjollca Llugiqi
Bariu: Besnik Grajçevci
Fëmijët: Dafina Nikçi, Arita Nikçi, Arianit Nikçi
Kostumet: Krenare Rugova Zeqa
Grimi: Leonora Mehmeti, Studio "Sellma"
Grimi Special: Rudina Xhaferi
Flokët: Alban Abdullahu Salloni "Iliri"
Kamera: Yll Çitaku
As. Të Kamerës: Kreshnik Berisha, Trim Musliu
Ndriçimi: Samir Karahoda
Ass. I Ndriçimit: Ejup Hyseni -- As Film Production
Dolly: Magic Eye Productions
Kran: Gegnia Films
Montazha Dhe Post-Produksioni: Arian Rexhepi
Regjia: Yll Çitaku, Arian RexhepiNexhmie Pagarusha - Baresha 2012
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Baresha 2012".
3. Video është e këngës "Baresha 2012", por nuk këndohet nga Nexhmie Pagarusha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

8

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Nexhmije Pagarusha:


Komente 3