Më mbaj mend (për 1 muaj)


Nexhmije Pagarusha - Baresha

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Baresha".
3. Video është e këngës "Baresha", por nuk këndohet nga Nexhmije Pagarusha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Nexhmije Pagarusha - Baresha  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  122

Muzika:

Rexho Mulliqi

Teksti:

Rifat Kukaj

Këngë e albumit:

"Bilbili I Kosoves"

Komente

2 🔥

19/01/2017

2017-01-19T09:11:11+00:00Hej kam rrit shtatin
nder keto male
bashk' me qingja e me dele
dhe bylbylat nder zabele
mbas kumones loje e gezime
si shqiponja ime

Refreni:
o era lu'n me barin o nani nani
o e ne shoqet t'lozim o nani nani
o fusha gaz po m'veshet o nani nani
o lule bardh' po qeshet o nani nani
o dridhet mali, cka u ba?
o një baresh' prej nesh u nda.
o dridhet mali, cka u ba?
o lujn bareshat në shulla

o era lu'n me barin o nani nani
o e ne shoqet t'lozim o nani nani
o fusha gaz po m'veshet o nani nani
o lule bardh' po qeshet o nani nani
o dridhet mali, cka u ba?
o një baresh' prej nesh u nda.
o dridhet mali, cka u ba?
o lujn bareshat në shulla

na-ni-na-ni-na-ni-na...
na-ni-na-ni-na-ni-na...

Heej po tingllojne
shume kumona
po gurgllon prroni malore
larte ne qiell bjeshka me bore
n'bjeshk' dashnija vjen me malle
sot nji fyell u kalle...!

Refreni 1/2:
o era lu'n me barin o nani nani
o e ne shoqet t'lozim o nani nani
o fusha gaz po m'veshet o nani nani
o lule bardh' po qeshet o nani nani
o dridhet mali cka u ba?
o një baresh' prej nesh u nda.
o dridhet mali cka u ba?
o lujn bareshat në shulla

na-ni-na-ni-na-ni-na...
na-ni-na-ni-na-ni-na...

Akordet:

1.
A-mol C-dur
Heej kam rrit shtatin
C-major A-mol
nder keto male
C-dur A-mol
bashk' me qingja e me dele
G A-mol
dhe bylbyla nder zabele
C-dur A-mol
mbas kumones loje e gezime
G A-mol-e mban ritmin
si shqiponja ime

refreni:
A-mol
o era lu'n me barin o nani nani|
A-mol
o eni shoqe t'lozim o nani nani
C-major
o fusha gaz po m'veshet o nani nani
C-major
o lule bardh' po qeshet o nani nani
A-mol Bb
o dridhet mali cka u ba
A-mol
o një baresh' prej nesh u nda.
A-mol Bb
o dridhet mali cka u ba
A-mol
o lujn bareshat në shulla
A-mol
o era lu'n me barin o nani nani
C-dur A-mol
o eni shoqe t'lozim o nani nani
C-major
o fusha gaz po m'veshet o nani nani
C-major
o lule bardh' po qeshet o nani nani
A-mol Bb
o dridhet mali cka u ba
A-mol
o një baresh' prej nesh u nda.
A-mol Bb
o dridhet mali cka u ba
A-mol
o lujn bareshat në shulla
A-mol Cdur Amol Cm G Cm G Am
naninaninaninani nain aina nani na ni na na...

2.
Heej po tingllojne
shume kumona
gurgllon prroi malore
nalt ne qiell bjeshka me bore
n'bjeshk' dashnija vjen me malle
sot nji fryme u kalle.

refreni:

o era lu'n me barin o nani nani
o eni shoqe t'lozim o nani nani
o fusha gaz po m'veshet o nani nani
o lule bardh' po qeshet o nani nani
o dridhet mali cka u ba?
o një baresh' prej nesh u nda.
o dridhet mali cka u ba?
o lujn bareshat në shulla

o era lu'n me barin o nani nani
o eni shoqe t'lozim o nani nani
o fusha gaz po m'veshet o nani nani
o lule bardh' po qeshet o nani nani
o dridhet mali cka u ba
o një baresh' prej nesh u nda.
o dridhet mali cka u ba
o lujn bareshat në shulla

naninaninainaina naninanina...Tek pjesa e dyte vazhdojne akordet e njëjta

Kartolina (4)

5
3
9
14

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Nexhmije Pagarusha:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet