Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nisret Krasniqi - Dora E Punëtorit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Në vapën e verës në pikën e nxehtit
Një njeri punon
Mbi tullat e kuqe djersa i pikon
Por ai s’ndalon

Me t’shpejt ju afrova
dhe e përshëndeta
Pun’ e mbar i thash

Mos e mundo veten
Pusho pak minuta
Më javash javash

Ndali punën n’atë moment
Me habi më pa
Fshiu djersët nga balli
Dhe një k’shill ma dha

Bane punen hakikat
1 fjal baba ma ka lan
Ma mir me nejt barkun that
E hile në punë mos ban

Bane punen hakikat
Edhe nese pak fiton
1 dinar po t’jet hallall
Ja sheh hajrin pergjithmon

E lakmoja plakun
Sa me zell punonte
Sa me shum deshir

Dora e tij puntore
N’syt e mi shkelqente
Si nje xhevahir

Edhe n’çofsh i varfër
edhe n’çofsh i pasur
Ti gjithnjë puno

Mbaje mend gjithmon
Doren e puntorit
Allahu e do
Nisret Krasniqi
Publikimi: 25/01/2019
Muzika: Adem Ramadani
Teksti: Adem Ramadani
Video Produksioni: MAF Production


Nisret Krasniqi - Dora E Punëtorit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dora E Punëtorit".
3. Video është e këngës "Dora E Punëtorit", por nuk këndohet nga Nisret Krasniqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Nisret Krasniqi:


Komente 0