Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio

Top 200

Noizy - Jet E Habitshme  (Feat. Kastro Zizo & A.K)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  21

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

22/05/2009

2009-05-22T13:15:56

Featuring

Kastro Zizo
Ref.4X Kastro Zizo
Me nje vend ku nuk di c'ka kerko
Me nje vend ku nuk di se cke bo
Me nje vend ku je rrit aty msou
Pyte vet ni her dhe pastaj hajt kerkou

A.K

Jeta jeme ouu shume e komplikume
Nji dram e ngatrrume shqipe pa perfundume
Drithijet te djallit kujtojn eren e malit
Jam si loti qe i rrjedh nanes ne mungesen e djalit
T'fokusum dicka gjithmon hec drejt
Bona ktheva gabim dicka perfundoj si t'jert
Disa kan ra per jet disa na lan kan dek
Disa hesap ne vet e do tjere e marrin t'qete
Jam qai burri i beses i lindum ne KUKES
Jetoj per faqe t'bardh se nuk vuj per cop e bukes
E kta tjert hala nuk ma njohin bagazhin
Shum shpejt t'infektu s'ki me ngju per kallashin
Nese esht hera e par qe je tu ni per mu
E sigurt ti moj shqipe ke me pas dashni per mu
Se qata qe me urrejn veq se ma kan inatin
Ata e din ku jam kshu qe t'vijn e t'me kapin

Ref.4X Kastro Zizo
Me nje vend ku nuk di c'ka kerko
Me nje vend ku nuk di se cke bo
Me nje vend ku je rrit aty msou
Pyte vet ni her dhe pastaj hajt kerkou

Noizy

E habitshme kjo jet po shti mendime t'thella
Si njeri kur pin qe fol drejt nga zemra
Mundou me per dit ca i per ket ni t'kalume
Sa kon e ndertume shqipe a kan krejt e shkrume
Ne na mallkoi zoti gjithmon me pika loti
Krejt n'terr shqipe kurr sna u ndrru moti
Kush a kon n'kurbet e di pe cka po flas
Per shqipet jasht atdheut zoti na ka lan per mas
Pa nan e bab pa vlla e si keshi
Motra ndrron jete ti s'ke letra me shku nshpi(hee)
Kush a kan n'kurbet e din dhimjen teme
Sa her se bjen shi jan lot e nanes teme
Mos qaj moj nan e bab mos qaj me moter t'vogel
Se vllai do te kthehet jena krejt me ni sofer
Kurr nuk e lem pa kthy n'venin tem
Se t'degjuat ca thash ke ai dhami qe t'dhem a
E pres e pres e pres te vij nje fat
E pres e pres e pres te vij mangat
Kjo jet eshte veq nji prov shum e gjat
Se ti e nderton edhe ti e prish prap
E pres e pres e pres nje fat
E pres e pres e pres te vij mangat
Kjo jet eshte veq nji prov shum e gjat
Se ti e nderton edhe ti e prish prap

Ref.4X Kastro Zizo
Me nje vend ku nuk di c'ka kerko
Me nje vend ku nuk di se cke bo
Me nje vend ku je rrit aty msou
Pyte vet ni her dhe pastaj hajt kerkou


Ky tekst u dërgua nga  enxhi   lKilla
Më Shumë Këngë Nga Noizy:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet