Më mbaj mend (për 1 muaj)

Noizy - Malet E Dibres (Feat. Naic)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  186E jou Nice
Edhe nje tjeter haa
NOIZY e jou OTR, ku eshte Shqipria sonte
Show me on a mix doin' like a G

REF: Noizy (2x)
Prap Dhe Njëher Malsoret e Kallin Kët Nat,
Çohet Krejt N'kom Veriu Me O-T-R,
Malet e Dibres Ushtojn Tej N`tej
Ah Moj Shqipni Jo Si Ty Nuk Gjej,

Dibra e Vogel Dibra e Madhe,
Kuksi Tropoja krejt him ne valle,
kejt jena bashk per gëzim e per halle,
gezuar krejt bashk për kët natën speciale.

Smunem me harru dhe Shkodren moj naqja,
aty ku per her të par rash mren pa dashje,
hah rash mren me dashje,
Leandra e vogel të dua n'kto caste,

Gilani Prishtina nihet ushtima,
pershendes kon? Double G-yo,
Double G knows - Double G grows,
OTR gat they back Double G blows,

Durrsi Tirana veshun me t'gjana,
jom djal pidh some se kshtu mka bo nana,
Fieri,Vlora,Saranda,Berati,
me t'thon drejten o shok m'pëlqen Lazarati,

REF: Noizy (2x)
Prap dhe njëher malsoret e kallin kët nat,
Çohet krejt n'kom veriu me O-T-R,
malet e Dibres ushtojn tej t`tej
Ah moj Shqipni jo si ty nuk gjej,

NICE:
Nuk kan vler fjalt qe fol qe po i nin,
kan vler veq kjo zemer dhe vendi ku kom lind,
kan vler era e malit qe mfali besnikrin,
kan vler uji i krojit qe mfali simpatin.

nisoj jemi krejt zemer luana,
jam krenar se Dibran mka bo nana,
se e di pse ska pse jena tmir,
t'rritem t'varfer po me shpirt t'lir,

i kom do tradita e kom sot ni emër,
Dibran me shpirt e OTR me zemër,
po ta dhash doren tkam dhan edhe jetën,
jam rrit me tradita perher fol t'vërtetën.

Jom bir Dibrani me tjer e ndaj bukën,
jom bir Malsori kujt nuk i perulem,
jom ky qe jom e din ato qe jom,
krejt çouni n'kom Dibrant ktu lo jen nom heyyy.

REF: Noizy (2x)
Prap Dhe Njëher Malsoret e Kallin Kët Nat,
Çohet Krejt N'kom Veriu Me O-T-R,
Malet e Dibres Ushtojn Tej N`tej
Ah Moj Shqipni Jo Si Ty Nuk Gjej,

BRIDGE:
i don't waste no time -i don't waste no time,
i don't because im albanian,
i don't waste no time -i don't waste no time,
i don't because im albanian,

i'm a take what's mine ama take what's mine,
i take it because im albanian,
ima take what's mine ima take what's mine,
i take it because im albanian

Albania, Albania, Albania i love you
Albania, Albania, Albania i love you
Albania, Albania, Albania i love you
NONA LOKE SHQIPNI TE DUA

OTR deri ne vdekje SHqipe One


Ky tekst u dërgua nga Xeni Paja   Doni-G   lonyy   @1   erandii   ALDOoooNoizy
Featuring: Naic
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/2009


Noizy - Malet E Dibres
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Malet E Dibres".
3. Video është e këngës "Malet E Dibres", por nuk këndohet nga Noizy.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

4

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Noizy:


Komente 6