Më mbaj mend (për 1 muaj)

Noizy - Flight Mode (Feat. Lil Koli)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  264

Trust me,if it makes sense,
Im Fly,im in flight mode.

Po folim tash haptas
pa rrena pa maska dhe pa doreza,
U Bon gati 10 vjet n'estraden shqiptare
dhe prap jena mbretrat,
Do erdhen do iken
do vin dhe do shkojn?
Por ne sna len sedra,
On top of the rest
on top of the rest
kerkush s'mund na prek na,

Karikatura do vrromsa vec llapin si grat e kqia,
Noizyn e kan ngoj ma shum Se mbajn
mu fansat e mi huh?
Kuptohet kjo gjo
teper e thjesht ti m'don mu me zemer,
Ti dhe emrin qe ki?
E ki fal meje shok ti Je I nemun,

Ka grupe plot
sa I perket muzikes por jo t'vertet,
Un si dal prej studios
jam me shok qe m'rrethojn une jam I njejt,
Me kto m'sheh n'sken me
kto jam n'rrug me keto jam rrit,
Me keto boj qef me kto qaj hallet dit per dit,

1 noiz ka bo nona dytin Ju?
Skeni me pa, Nuk ka si un
Nuk ka si un nuk ka Nuk ka,
Preferoj t'buzqesh ma shum Se me mbajt seriozitetin,
Se buzqeshja ime Ju ka bo juve me fol me veti,

Chorus:
Flight - flight modee
Tash Po du me nejt vec flight mode,
Girl wanna come and hola at me
Coz she know that me a fly boy,
Flight - flight mode
Tash Po du me nejt vec flight mode,
Boy wanna come talk shit at me then send that boy
on flight mode,

Comentet e juja per mu Jan pa vler
keshtuqe mos u lodheni,
Rujeni zanin Se zani Ju duhet mos u shteroni,
Kapaciteti I juj eshte I vogel zdi a m'kuptoni,
I'm killing I'm killing
this rap shit but free my Shqipe doni,

Krejt I kom castit
krejt I kom t'rastit,
Femna dridh bytht sikur zhurma basit,
Cunat kan loj cunat s'vin t'flasin,
Cunat t'marrin numrin dhe pastaj t'thrrasin,

Hym thell slujm slujm lojna,
Cunat pershendesin cunat ka londra,
Kshu e ka loja ti zdite Ta mora,
Vendin e par Tash ne e trashigojna,

Uh I'm loving it trust me im loving it,
E boj 1 hit Edhe Neser I double it,
Kam ritem Edhe poetry,
Ma I miri - literally,

And I'm out larg prej jush,
Ndaci me dit jam nalt prej jush,
Ma Mir me dit Se me pas thojn t'urtit?
Por ma Mir me pas dhe me dit Cfar me lujt.

Chorus:
Flight - flight mode
Tash Po du me nejt vec flight mode,
Girl wanna come and hola at me
Coz she know that me a fly boy,
Flight - flight mode Tash Po du me nejt vec flight mode,
Boy wanna come talk shit at me then
send that boy on flight mode,

Lil Koli:
E kam pa ni enderr Te fluturu
E kur ju kam kallxu sum kan besu
Shqipet krejt e din Kur thom Se kam krah
Shqipet krejt e din pse jam Otr

Pyt kon t'dush kush m'njeh vec rrespekt ka
E kam bo vendin nuk po foli per muzik dawg
13 vjec rrugve Rrugve bona shok
E tash skapen cunat Naper bot on flight mode

Tjeter class'
do kujtojn Se Jan hard vec Se spit bars
Do menojn Se Jan rrrrug por nuk kan bazz
Bare man out der tryna be stars
While am tryna get to this money fast Prit pak

Been in this game for some years
My brudas been Kinging from days
This is that Albanian way
Ca bone ca bone ma shqipe
Na Jena ktu to get paid
Fuck all of dese man dat hate
All of my shqipes are made
Po ti ca bone ca bone ma shqipe
Ah

Chorus:
Flight - flight
mode Tash Po du me nejt vec flight mode,
Girl wanna come and hola at me Coz
she know that me a fly boy,
Flight - flight mode Tash Po du me nejt vec flight mode,
Boy wanna come talk shit at me then send
that boy on flight mode


Ky tekst u dërgua nga GestiNoizy
Featuring: Lil Koli
Renditja: Top 200
Publikimi: 29/04/2016


Noizy - Flight Mode
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Flight Mode".
3. Video është e këngës "Flight Mode", por nuk këndohet nga Noizy.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kartolina (5)

5
12
15
8
13

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Noizy:


Komente 2