Më mbaj mend (për 1 muaj)

Noizy - 1 Herë E Mirë (Vaccine) Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  121

Permenet Noizy
Permenet piktur e madhe
Permenet si shembull n’krejt trojet shqiptare
Permenet n’dhimbje
Permenet n’qefe dhe Halle
O vec 1 emer pa Noizyn nuk ka lajme.
Kta me Karin tem lyehen e me karin tem fryhen
Kta me venin tem shtyhen e me emrin tem ngjyhen
Ule kryet e marrsho
Jom King a kupto
Ju Qi ropt shpulla gojes juve rrjesht njo ka njo
Kom shkatrrru shum karriera me dy tre rrjeshta o balo jam idolli per idollet e tuj o djalo
Jam cikllop ne hip-hop un per ju jam Zot
Mos me Shti ne gjynah me ju cu ne tjeter bot
M’vjen marre me ju me u marr jeni te vegjel o budall
ju hala skeni karrier sdi ca karin me ju marr
jeni pik ne oqean ju nuk keni as tavan ju nuk keni as themele sdi ca karin je tu than
Noizy kshu Noizy ashtu jo Po noshta Noizy ktu
Vetem Noizy Noizy Noizy Noizy ondrra o per ju
Nuk po Du me permen emra se nuk merrna un me plehna jeni peshq shum tvegjel mos u shtyni me balena
Dhash ndihm hapa shum dera shumica mdolen fak-era ju kam shti dhe mrena n’studio nese foli me hejtera kta menojn se un sdi gjo un i marr vesh njo ka njo ti nuk je pjes e grupit nese neve nuk na do opozites i kallzo je me fat je kalamo se ca meriton ti as familja mos me t’njoh sje i pari as i funit je kanuni i majmunit
U bo bytha jote llapa llapa fshije pak qumshtin
Tash Po me thonn se kam beff kta klysha i kam rrit njoni 97,99,e tjetri o 2000 (hahah)jam rrit ne terr e shi jo iphon e psi kur Po dal n’origjin Po me thojn ca merresh me fmi
Sjom rreper jom belagji ju ma dini historin kur jam rreh une ne rrug ju n’pampersa keni dhi
Une smerrem ma me ju jeni tvegjel ju per mu
Merre babin dor per dore sille me ballafaqu
Sdi sa pidha kan bo disa ju kam lon se jan miza dun vemendje jan tu dek ska pare ka ra kriza un jam milioner shoki pranaj sja u kam kthy dissat dita ime kur ja nis ka shifra vetem shifra mos me folni per rekorde jena ne 2020 mos harroni 08 09 010 mos harroni pak me ndryshe kur ja nisa pak me ndryshe Noizy
Teper i vecant 12 vjet hala su ndryshke
Mos me folni ne klikime ne youtube allahile
Kur un kam pas klikime kta ne kry skan pas as kime vec 1 gjo Po mvjen mir se hala jam ma I vshtiri i ke pa krejt kta te rit Noizy hala ma i miri do pabuksa do skilete do si topa basketbolli do pa dham e do pa byth don me bo si johhny Gotti burrat folin me qetesi si nga bjeshkat e malsis s’muj me prish un traditen me ti sha robt e shpis
Mblidhi krejt rreperat bashk sboj as 1 milion euro pasha zotin ne garazhd un kom 2 milion euro nuk kam ardh per me shif bole bolet e mia jan katrore masi shum Po hani mut hajt lepini akullore
Jam I etun hala,hala tu ba buj
Jam I etur hala,hala tu ba buj
E du suksesin me shum se frymen nen uj
Kta vetem presin mo tash zini kur do gjuj
Mpysin per estraden per aty un jam I huj
Nese bjen najher llafi dhe permenen krejt rreperat mos m’perzini mu me to ju lutem
Shum o havera un erdha n’ket loj sepse pata talent Po pasha zotin un dhe kta sen nuk kena tnjejt
E kom 1 cip te instalum ne kry apostafat per rrep,si arm e ftoht rimat drejt kur i qes
Tik tik tek bresheri e tek e tek boj hite cdo dit sikur du me msu rep,kta kan qef me bo dissa Paskan qef me honger dajak vec dije kur te shof lajk shpinen ta boj tbut si barku
Ti gangster ti je flliqsin Babà jot erdh m’tha falma fmin jam zini me vepra zini me tvjetra i run this game dhe kjo esht e verteta
(Yehhh ) ska ma vend per fjal na I dim prapaskenat kta jan legenat na jena legjendat
12 vjet maj estrades ska pidh none qe mdel para deri dje i pata fansa tash Po folin kto zagara,ndaqsh per t’rrehme e ndaqsh per kang ndaqsh per pare nuk gara u bo ky pidhuci me mtregu mu ca asht fama
Fama ime esht botore ju sju njohin as ne shitore jam ma i madh se ju be qytetin tuj qe Pse shes bole kjo sesht pun i nati krejt i kam me vepra film i bazu ne histori te verteta
Dhe dicka per emisione ju falenderoj ne cdo episod Noizyt tu ja marr ne goj, kjo tregon shum sene Dhe pse sdoni me pranu (qe qe) 12 vjet i pari ska pidh nane mu me m’rrzu
Krejt e din realitetin dhe realiteti vret ska rendesi ca folin kta per mu folin krejt,shoki mu mnjeh krejt bota dhe krejt mjapin respekt Po mos te isha un a thu rrepi Ku kish met
Krejt ata qe vin te ti ju vyn publiciteti une skom koh per ju se kom takim te Mercedezi
Sa plot u mush thesi limite ska buxheti Noizy kok shteti ose ndryshe mbreti, jom specie ne zhdukje hala jasht seriie prej albumit pak me ndryshe jo kurrku nuk meta ne hije nuk ka ma Realy Zini Dog o xila kta jan cicerima e un jam rrit me tigra double D: Durrsi Dibra jeten teme kam me shkrujt edhe ne libra peshore ne horoskop un jom Lider kta nuk kan forc shoki me mi prish digat t’dalin Ku t’dalin ju shqipe Nuk mun em nalni Po boll na cave trapin me llafe na rrujtet karin
kjo osht epoka ime jetoni n’epoken time mos me kon une rreper ju sdo kishit mo qellime (yehhh)

Kjo ishte Vaksina
Une sbej me disse me ju sha
Kjo ishte kong me fakte
Faktet vrasin me shum se nje e shame
Peace
OTR LEGENDARY


Ky tekst u dërgua nga fabio__dushkuNoizy
Renditja: Top 200
Publikimi: 13/01/2021
Muzika: ELAI
Teksti: Noizy
Video Produksioni: MAX Production
Mix Master: Rvchet & Sean D


Noizy - 1 Herë E Mirë (Vaccine)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "1 Herë E Mirë (Vaccine)".
3. Video është e këngës "1 Herë E Mirë (Vaccine)", por nuk këndohet nga Noizy.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kartolina (6)

20
25
22
15
13
19

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Noizy:


Komente 2