Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nonda Kajno - Ne Humbëm Në Mjegull Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Kjo mbrëmje vjeshte
tretet
në pika shiu
pa pushim,
shikoj fotot
e tua,
nuk gjej dot paqe,
qetësi.
Si në lojë bixhozi
i kthej mbrapsht,
datën, vitin shoh
kur dilnim bashkë.

Refreni:
Ne të dy humbëm në një mjegull
plot harrim,
yjet më, s’ndriçojnë siç soditnim
ne çdo natë.
Nuk e di pse fotot unë akoma mbaj
në dorë,
si ky qiell sot unë për ty
po qaj.

Një vit më parë
më thoje
se m’ doje mua
marrëzisht,
nuk kishe frikë jo
vdekjen,
por jetën bosh,
pa dashuri.
Sot pa njeri-tjetrin
marrim frymë,
fikur si kandil
kujtimi yt.

Refreni:
Ne të dy humbëm në një mjegull
plot harrim,
yjet më, s’ndriçojnë siç soditnim
ne çdo natë.
Nuk e di pse fotot unë akoma mbaj
në dorë,
si ky qiell sot unë për ty
po qaj.
Nonda Kajno
Publikimi: 26/09/2016
Muzika: Nonda Kajno
Teksti: Irma Kurti


Nonda Kajno - Ne Humbëm Në Mjegull
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ne Humbëm Në Mjegull".
3. Video është e këngës "Ne Humbëm Në Mjegull", por nuk këndohet nga Nonda Kajno.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Nonda Kajno:


Komente 0