Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nonda Kajno - Zemren Peng Ma More Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Porsi zogjte shtegetojne, plot me endrra te medha.
Ndoshta ne po mekatojme, Korces tone i thone ata.

Ishin sy ,u bene lote, shi qe bije neper bote,
Zemrat qenkerkan kot fare, gjersa nuk i kthejne dot.
Si me ike mu largove, porsi dielli permes resh.
Zemren peng ti sec ma more, nuk e di a do ma kthesh.

Refreni :
Eja,eja,eja ta them une, ta thote Korca cdo rrugice e saj.
Eja,eja,eja ta thone mbremjet, kur u puthem ne per here te pare.
Eja,eja,eja ta thone syte, ku ke mbetur si cdo dashuri.
Eja,eja,eja thone floket, qe ke perkedhelur vetem ti.

S’di ku je ne keto caste, si e mbyt vetmine ti.
Po me ben te flas me vehte, si c’te ben cdo dashuri.
Mund te gjesh ti dhe nje tjeter, mua mund te me harrosh.
Por si Korcen tende kurre, nuk do gjesh sa do t’kerkosh.

Refreni :
Eja,eja,eja ta them une, ta thote Korca cdo rrugice e saj.
Eja,eja.eja ta thone mbremjet, kur u puthem ne per here te pare.
Eja,eja,eja ta thone syte, ku ke mbetur si cdo dashuri.
Eja,eja,eja thone floket, qe ke perkedhelur vetem ti.
Eja,eja,eja thone kitarat, qe me gishta zemre ti i re.
Eja,eja,eja ta thone syte, lum ai qe rron e vdes atje.Nuk kemi video për këtë këngë.


Nonda Kajno
Publikimi: 28/11/2015
Muzika: Nonda Kajno
Teksti: Skënder Rusi


Nonda Kajno - Zemren Peng Ma More
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Zemren Peng Ma More".
3. Video është e këngës "Zemren Peng Ma More", por nuk këndohet nga Nonda Kajno.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Nonda Kajno:


Komente 0