Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nora Istrefi - Xhemile Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  23

Hajde hajde vaj vaj vaj
mos me laj ne vere
Goce diten kur ti lan
shiu bjen ne dere

goce do martohesh
hajde ne shtator
lave boll, fshive boll
faqe kuqe moj belholle
o moj rreze dielli
se keshtu moj po vazhdove
diten qe tmartohesh
do te rrjedhe qielli

Xhemile xhemile
mos ma ben me hile
of aman aman paja cka po t tham

Xhemilja e bukur po na vjen si flutur
of aman aman rakia mka zan

I luj gishtat me mindila
se mka zan dashnia
nuk ta ben Nora me hile
ty tka zan rakia
un e luj cycekun oj zemer me def e me dajre
po ma smirti e luj shoten
se jam vajze shqiptare...

Ky tekst u dërgua nga  AlbaLadyPublikimi: 01/12/2008
Orkestrimi: Florent Boshnjaku


Më Shumë Këngë Nga Nora Istrefi:


Komente 1


Nora Istrefi - Xhemile
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Xhemile".
3. Video është e këngës "Xhemile", por nuk këndohet nga Nora Istrefi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.