Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nora Istrefi - Dy Shokë  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  78

Muzika, Teksti & Orkestrimi:

Flori Mumajesi

Video Produksioni:

Entermedia

Këngë e albumit:

"Hitet E Veres"

Këngë e albumit:

"Vetëm Mua"

Pjesëmarrëse në

Zhurma Show 2010

Pjesëmarrëse në

VFM 2010

Komente

7 🔥

17/04/2010

2010-04-17T22:40:31+00:00

Të më duash si di unë mmm...
Si një mik, si një shok, jo më shumë
Ok (ok, ok...)
Nuk do mundem unë ta fal
gabimin tonë që na mundon nga ky çast

REF:
Nga ajo natë, e vetme në shtrat
Herë e lodhur, zemra ndihet në faj,
Se i thoja, i thoja unë:
"Të jemi shokë e jo më shumë"
Nga ajo natë, e vetme në shtrat
Më merr malli sytë e tij për ti parë,
Se e doja, e doja unë,
Jo si një shok, por shumë më shumë.

Nëse rastësisht të shoh,
Dhe takohemi ne të dy huu...
Dy gënjeshtra do ti them:
"Të kam harruar dhe nuk të dua më unë ty!"

REF: 2x
Nga ajo natë, e vetme në shtrat
Herë e lodhur, zemra ndihet në faj,
Se i thoja, i thoja unë:
"Të jemi shokë e jo më shumë"
Nga ajo natë, e vetme në shtrat
Më merr malli sytë e tij për ti parë,
Se e doja, e doja unë,
Jo si një shok, por shumë më shumë.

Nga ajo natë, e vetme në shtrat
Herë e lodhur, zemra ndihet në faj,
Se i thoja, i thoja unë:
"Të jemi shokë e jo më shumë"


Ky tekst u dërgua nga Saranda-ge   green4   Linn`a
Më Shumë Këngë Nga Nora Istrefi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet