Më mbaj mend (për 1 muaj)

Olta & Olsa Miftari - Vera Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

[OLSA:]
Ndrico ti rreze dielli
Me jep shpirt e gjalleri
Ti endesh neper bote
Dhe fal jete si me magji

Qielli plot kaltersi
Me fal paqe, lumturi
Zgjon ne mua fantazine
Thesar endrrash dashurine.

[OLTA:]
Ndrico ti rreze dielli
Me jep shpirt e gjalleri
Ti endesh neper bote
Dhe fal jete si me magji

Qielli plot kaltersi
Me fal paqe, lumturi
Zgjon ne mua fantazine
Thesar endrrash dashurine

[OLSA & OLTA:]
Udhetoj tek ti gjej defrim
Thur vargje ne ditarin tim
Me fal endrra dhe freski
Me fal buzeqeshje, me fal dashuri

OLTA
Ti puhize e lehte
Loz me valet ne det
Sa te fshehta ti kam pare
Ne thellesi margaritare

Ty o ver, o det te dua
Lundroj ne valet e tua
Beje veren me te mire
Me muzik plot argetim

[OLSA:]
Ti puhize e lehte
Loz me valet ne det
Sa te fshehta ti kam pare
Ne thellesi margaritare

Ty o ver, o det te dua
Lundroj ne valet e tua
Beje veren me te mire
Me muzik plot argetim

[OLSA & OLTA 2x:]
Udhetoj tek ti gjej defrim
Thur vargje ne ditarin tim
Me fal endrra dhe freski
Me fal buzeqeshje, me fal dashuri


Ky tekst u dërgua nga Melisa Dhe Rina Musa MitroviceOlta dhe Olsa Miftari
Publikimi: 28/07/2020
Orkestrimi: Naim Qukiqi
Video Produksioni: RGB Entertainment


Olta & Olsa Miftari - Vera
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vera".
3. Video është e këngës "Vera", por nuk këndohet nga Olta & Olsa Miftari.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

7

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Olta dhe Olsa Miftari:


Komente 0