Më mbaj mend (për 1 muaj)

Orgesa Zaimi - Dite E Re  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Muzika:

Bojken Lako

Pjesëmarrëse në

Zambaku I Prizrenit 2019

Pjesëmarrëse në

Top Fest 10

Komente

Asnjë Koment

21/12/2012

2012-12-21T16:47:16+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Dite E Re" kënduar nga Orgesa Zaimi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Orgesa Zaimi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Buta - Dite E Re

Ej, ka niher bohem depressed
Ka-, ka niher bohem depressed

[Chorus]
Ka niher po jam depressed, e po tutna qi po vdes
Mos t'ish kon per qeto lek, per jet skisha pas vullnet
Kaniher nuk po kom shpres, kaniher po du me dek
Coj nji xan e bij me flejt, dit e re nafak e re

[Verse]
Kaniher po du me vdek, nuk po du mo me jetu
Kaniher nuk kom shpres, nuk po ka kush me m'nugshllu
Kaniher un me sy cel, pe shoh veten tu andrru
Un per t'mir jon tu perpjek ama kec jom tu deshtu
Kaniher um sheh tu kesh ama m'rena jom tu vujt
Kaniher po bona fake, i vertet nuk jom tu mujt
Kaniher po muj me vrejt, cka ma heret nuk kom mujt
Kaniher po m'duket njejt, m'duket kurgjo ska ndryshu
Ay, ti nuk din kurgjo per pain
Sje tu ndje cka jam tu ndje
A muj do paqe me ble
A muj per s'dyti me le
I guess qe jo, i guess qe jo
I guess so vone, nuk ka mo koh
I guess nuk o kjo e mundur, i guess u shkru mu bo pluhun
Dhipi m'tha shum ti t'du un, po spo di qysh me t'nimu un
E din zoti kom durru un, e din zoti jom munu un
Per me bo senin e duhun, por spo muj me t'bo ty t'lumtur
Spo muj mu bo ma e bukur, as nuk muj me fluturu un

[Chorus]
Ka niher po jam depressed, e po tutna qi po vdes
Mos t'ish kon per qeto lek, per jet skisha pas vullnet
Kaniher nuk po kom shpres, kaniher po du me dek
Coj nji xan e bij me flejt, dit e re nafak e re

[Verse 2]
Dit e re, kurgjo e re
U chova prej xhumit me njerez
Nuk po muj rrahat me flejt, nuk po muj me nejt i qet
Mu gjynahet jan tu m'ndjek, sikur hije tu m'percjell
E din zoti jom tu hek, e shoh veten m'vjen me vjell
Un kto vetes ja kom mjell e tash duhet me korr
Un kto vetes ja kom sjell e tash duhet mu bo burr
Gjarprit kryn dush me ja pre, ti ato nuk mun me fur
Edhe paqen smun me ble, duhet ti me e merritu
Uuh, vec per lek jom tu jetu, vec me to un muj mu gzu
Nina mirr vec ti harxhu edhe ma mirr ti shumu
Se n'ket jet shum kom gabu e ishalla tash jom msu
Qi do sene mi harru, e do tjera mi harrnu

[Bridge]
Dhipi mtha ti e tdu, po spo muj me tbesu
Kallxom qysh me t'besu, qysh munesh me m'desht ti mu
Qysh
Ay, spo du, nuk po du
Nuk po du

[Chorus]
Ka niher po jam depressed, e po tutna mos qi po vdes
Mos t'ish kon per qeto lek, per jet skisha pas vullnet
Kaniher nuk po kom shpres, kaniher po du me dek
Coj nji xan e bij me flejt, dit e re nafak e re

Mentor Kurtishi - Dite E Re

dita e rre filloj pa ty
mi rujt zoti mend ne kry
mi rujt zoti mend ne kry
sikur mua tpafsha ty
sikur mua tpafsha ty
ooh tpafsha ty

jo jooo
ma mir ska me kan
krejt oh krejt
kthehen kadal kadal

askush nga kjo dynja
jo nuk shkon borxhet pa i la

dita e rre filloj pa ty
mi rujt zoti mend ne kry
e ty zemra mos tu gzoft
duroft shpirti sikur mu
e ty zemra mos tu gzoft
duroft shpirti sikur mu

jo jooo
ma mir ska me kan
krejt oh krejt
kthehen kadal kadal

askush nga kjo dynja
jo nuk shkon borxhet pa i la
askush nga kjo dynja jo
jo nuk shkon borxhet pa i la

Shkurte Fejza - Dite E Re

O moj ditë e re
Që mbjell vllazërinë
Që mbjell vllazërinë
Se na mrriti kohë e mirë
Nata u ba ditë

O ju vëllezër Shqipëtarë
Gzohuni që erdh kjo ditë
Kaq e mirë dhe kaq e mbarë
Na sjell gjithve mirësi

O ju vëllezër Shqipëtarë
Gzohuni që erdh kjo ditë
Kaq e mirë dhe kaq e mbarë
Na sjell gjithve mirësi

S'jem mbretërat bullgarë
Asgjë tjeter s'jemi, vetem Shqipëtar
Shqiptar të vertet
Emri s'shuhet kurrë
Nderi rron përjet

O ju vëllezër Shqipëtarë
Gzohuni që erdh kjo ditë
Kaq e mirë dhe kaq e mbarë
Na sjell gjithve mirësi

O ju vëllezër Shqipëtarë
Gzohuni që erdh kjo ditë
Kaq e mirë dhe kaq e mbarë
Na sjell gjithve mirësi
Na sjell gjithve mirësi

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Orgesa Zaimi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet