Më mbaj mend (për 1 muaj)

Orhan Ibrahimi - Hava Dhe Blues Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Dhe kësaj rradhe unë i keqpërdorur
dhe kësaj rradhe unë i mashtruar
jo s'kam lidhje pse
uhu,jo s'kam lidhje pse

Tash duhet të të them
se mund të shkosh
për mua jo s'ke çfarë të mendosh
më është bërë shprehi
uhu,të jem në vetmi

Vetëm mos më thuaj
we are about to lose
se një këngë e vjetër më thotë
get out of blue
when you have the blues
uhu, have the blues

Vetëm mos më thuaj
we are about to lose
se një këngë e vjetër më thotë
get out of blue
when you have the blues
uhu, have the blues

S'je aq e krisur
që të krenohesh
me atë që bëre
duhet të mallokohesh
por shumë lehtë e ke
uhu,mua të më gënjesh

Vetëm mos më thuaj
we are about to lose
se një këngë e vjetër më thotë
get out of blue
when you have the blues
uhu, have the blues

Vetëm mos më thuaj
we are about to lose
se një këngë e vjetër më thotë
get out of blue
when you have the blues
uhu, have the blues


Ky tekst u dërgua nga Eduart NonajOrhan Ibrahimi
Publikimi: 26/12/2007
Teksti: Orhan Ibrahimi
Produksioni: Artan Kastrati
Muzika: Sest Jakupi
Guitars:artan KastratiOrhan Ibrahimi - Hava Dhe Blues
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Hava Dhe Blues".
3. Video është e këngës "Hava Dhe Blues", por nuk këndohet nga Orhan Ibrahimi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Orhan Ibrahimi:


Komente 0