TEKSTESHQIP

Paola Rrapaj
Ti
Lyrics

E ke menduar ndonjëherë?
te jetosh pa Dashuri
Ta lesh ti zemren ne vetmi
Ne trishtim edhe merzi

Dehur ne dashni
Iken nji nga nji
Ditet ku une dhe ti
U deshem si femije

Per ty per ty
Sdo jem me aty
Koha ime ka shume vlere
Une jeten se kam Dy

Ref.
Sa te doja une
Askush nuk e di
Sa m’don mu ai
E ndjej une ket dashni
Sa here t’thashe me fal
Dhe kur nuk kisha faj
Tu luta nsyte e mi
Mos me lendo dhe ti

Nuk doja shume nga ti e di
T’me doje nje pike me shume
Prita te ndryshoje ti
Sot ai me don me shume

Dehur ne dashni
Iken nji nga nji
Ditet ku une dhe ti
U deshem si femije

Per ty per ty
Sdo jem me aty
Koha ime ka shume vlere
Une jeten se kam Dy

Ref.
Sa te doja une
Askush nuk e di
Sa m’don mu ai
E ndjej une ket dashni
Sa here t’thashe me fal
Dhe kur nuk kisha faj
Tu luta nsyte e mi
Prape me lendove ti


Mua sdite ti, syte te mi doje
Edhe shpirtin tim te ma kuptoje

Ti!