Më mbaj mend (për 1 muaj)

Pellumb Vrinca - Jam Shqiptare Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Heeeeej der kjo kull qe digjej flak
me te gjall ishte nje plak
milicija po na thrret
djem sa ke moj plak e shkret
sjom e shkret plaka pergjigjet
oooo djemt jan gjall po kulla digjet

heeeeej 9 djem nana oj ka lind
dhe nje vajz se qojn nprishtin
automatin nfyt ja vun
kallxo djemt ku jan strehuuu
kush per ta buk po gatuuun
oooo po kallxo dhe do tpaguuuj

heeej gabu jeni jam shqiptare
si shet nana djemt me pare
por nje fjal du me jav than
n'UQK jan vesh te tan
nqoft se doni mej takue
nprehen t'nanes jan betuuueee

heeej nje me qind jeten me ndrrue
ata t'gjall se um korisin mue
se ka nana djem azgana
ku lind dielli prenon hana
se gjall nana sdon mej pa
ooooo trojet te veta na merr shkaaa

heeej nervoz shkijet ju afruun
dy syt plakes ja qorrun
tash poj thon o terr o e gjaa
ooo lumja un qe sju shoh maaa eeee
tash poj thon o terr o e gjaaa
oooo lumja un qe sju shoh maaa eeee


Ky tekst u dërgua nga mergim

Pellumb Vrinca - Jam Shqiptare
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jam Shqiptare".
3. Video është e këngës "Jam Shqiptare", por nuk këndohet nga Pellumb Vrinca.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Pellumb Vrinca:


Komente 0