Më mbaj mend (për 1 muaj)


Pellumb Vrinca - Mos Harro
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mos Harro".
3. Video është e këngës "Mos Harro", por nuk këndohet nga Pellumb Vrinca.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Pellumb Vrinca - Mos Harro  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

01/01/2014

2014-01-01T20:12:06+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Mos Harro" kënduar nga Pellumb Vrinca.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Pellumb Vrinca i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Noga - Mos Harro

Ka koh at sy s'e kam pa
Ka koh me ty jemi nda
Me mu n'gjyna ke hy
S'te fajsoj un
te besova si femi

[REF.:]
Mos harro dikur ishim nje
Mos harro ne shpirt m'pate hy
S'ka mengjes qe s'të kujtoj
E lus zotin të t'harroj
Mos harro dikur ishim nje
Mos harro ne shpirt m'pate hy
S'ka mengjes qe s'të kujtoj
E lus zotin, E lus zotin
E lus zotin të t'harroj

I lash dhe shokt për ty
E pash qe s'ke kufi
Tani kudo që je
Gjeje dikë tjeter
qe si un të sheh

[REF.:]
Mos harro dikur ishim nje
Mos harro ne shpirt m'pate hy
S'ka mengjes qe s'të kujtoj
E lus zotin të t'harroj
Mos harro dikur ishim nje
Mos harro ne shpirt m'pate hy
S'ka mengjes qe s'të kujtoj
E lus zotin, E lus zotin
E lus zotin të t'harroj

Reinaldo Gaçi - Mos Harro

Ne kete nate i vetem jam,
te therras, por kot e kam
me kujtohet si tani, kur me the
Do te jem gjithmone me ty, perjete.
E pavlere kjo jete pa ty
Bej te ec, por mbes aty

Koha shkon e le pas,
veç kujtime dhe mall
une te ndjej ne cdo hap,
ne cdo rrahje tik tak
une jam larg, ti je larg,
dashurine ku e lam?

Mos harro!

Te lutem me kujto,
kudo te jesh, sado qe me lendon, e di me ndjen
Edhe pse dhemb, do pres nje tjeter jete, me ty te jem pergjithmone.
Nuk do ndaloj, jo, jo

Ti nuk je, as une nuk jam,
ndihem bosh si peme qe gjethet i jane thare.
Dielli lind edhe shkon
drejte e ne perendim,
me asgje nuk me ngroh
ishe ti dielli im
kam nevoje te t'shoh,
e te t'mbaj mos te t'leshoj, sa ftohtë..Te lutem me kujto,
kudo te jesh, sado qe me lendon, e di, me ndjen.
Edhe pse dhemb, do pres nje tjeter jete, me ty te jem pergjithmone.
Nuk do ndaloj, jo, jo

Zemer te kam, te mbaj
jeten e jap, te kthehem prap
dua te t'prek, ngadalë.
Te lutem me kujtoooooo
Edhe pse dhemb,
do pres nje tjeter jete, me ty te jem, pergjithmone.
Nuk do ndaloj, jo jo..

Dilan Reka - Mos Harro

Jo se dije se cfare ndodh kur jam me ty
ti je vec ajo qe kam ne sy oh oh oh
mos harroo tii
endrat me zgjon
kur jam me ty
une e di cfare ndjen ti
mos me provoko
zemra ime rreh per ty gjithmone
oh nooo

ti je ajo
ndaj nuk kam fjal
mos me lendo
se asgje jo nuk me ndal
e mos lesho
se kam met dasht ty gjithmon
Jo se dije se cfare ndodh kur jam me ty
ti je vec ajo qe kam ne sy
mos harroo tii
qe fal shpirti im

Jo se dije se cfare ndodh kur jam me ty
ti je vec ajo qe kam ne sy
mos harroo dashurin
qe fal shpirti im

hej zemer e di sa te dua
me ndjenjat e mia mos luaj (x2)

ti je ajo
ndaj nuk kam fjal
mos me lendo
se asgje jo nuk me ndal
e mos lesho
se kam met dasht ty gjithmon

Jo se dije se cfare ndodh kur jam me ty
ti je vec ajo qe kam ne sy
mos harroo tii
qe fal shpirti im
Jo se dije se cfare ndodh kur jam me ty
ti je vec ajo qe kam ne sy
mos harroo dashurin
qe fal shpirti im

jo se di
cfare ndodh tani
jooo se di

Jo se dije se cfare ndodh kur jam me ty
ti je vec ajo qe kam ne sy
mos harroo
qe fal shpirti im

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Pellumb Vrinca:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë