A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Petro Xhori - Prej Teje


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  40

Komente nga Fansat

(0) 🆕

08/04/2018

2018-04-08T14:17:07

Muzika:

Irkenc Hyka

Teksti:

2 Step

Teksti:

Petro Xhori

Orkestrimi:

Dj Jojo

Video Produksioni:

MAX Production


Ref:
Zemra m'u ka thy prej teje
Po du me t'harru
veç kaq kisha dasht
A thu ça t'ka mungu prej meje
Kur dhe shpirtin ty ta dhash... x2

Strofa1:
Ditet s'jan me njesoj
Mes kujtimesh jetoj
Pa ty...
A te kujtohet
sa here ti me thoje
se kena me kon bashk
Ani zemer mos ta nin
Nje dit ke me lyp
Dashni dhe ti
Kur te jesh vetem
A ke me gjet veten
Me tjeter kon

Si ta boni zemra me m'lon vetem
Apo e don veten ti...

Ref:
Zemra m'u ka thy prej teje
Po du me t'harru
veç kaq kisha dasht
A thu ça t'ka mungu prej meje
Kur dhe shpirtin ty ta dhash... x2

Strofa2:
Syte nuk na jan tha
Edhe masi jem nda
Kam pyet veten une a e do
Edhe masi jem nda
a thu jena dasht na
Mrena vetes ti pse thu po

Si ta boni zemra me m'lon vetem
Apo e don veten ti...

Ref:
Zemra m'u ka thy prej teje
Po du me t'harru
veç kaq kisha dasht
A thu ça t'ka mungu prej meje
Kur dhe shpirtin ty ta dhash... x2


Ky tekst u dërgua nga KristinaKartolina (2)

2018-05-05 00:20:15
Si ta boni zemra me m'lon vetem?
2018-05-01 09:43:37
Zemra m'u ka thy prej teje
Po du me t'harru
veç kaq kisha dasht
A thu ça t'ka mungu prej meje
Kur dhe shpirtin ty ta dhash

Krijo Një Kartolinë

Fullscreen


teksteshqip.com © 2007 - 2018