Më mbaj mend (për 1 muaj)

Piro Sulioti & Pandi Peleshi - Partizani Në Luftë Po Shkonte Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  5

Partizani n'luftë po shkonte
Ka marrë pushkën me një dorë.
(x3)

Lamtumirë o nënë e babë
Lamtumirë o motr'e re.
(x3)

Ditë për ditë nëna priste
Ndonjë lajm prej djalit saj.
(x3)

Kur një ditë letra mbrriti
Drejt prej malit ka ardhë fjalë.
(x3)

Djali yt ka mbarue
Me fashistët ka luftu.
(x2)
Piro Sulioti & Pandi Peleshi
Renditja: Top 200
Publikimi: 28/12/2020
Muzika: Tonin Harapi


Piro Sulioti & Pandi Peleshi - Partizani Në Luftë Po Shkonte
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Partizani Në Luftë Po Shkonte".
3. Video është e këngës "Partizani Në Luftë Po Shkonte", por nuk këndohet nga Piro Sulioti & Pandi Peleshi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Piro Sulioti:


Komente 0