Më mbaj mend (për 1 muaj)

Pirro Çako - Vdekja E Turpit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  28

Nuk kishte drita, ish nate
dhe dhoma ish gjithkaq e ftohte,
vec syte e tu te mbushur ishin flake
dhe trypi yt tmerresisht i ngrohte

Nje dashuri te verberish qe,
asgje nuk pashe as gjinj, as hije,
dy silueta qe leviznin shtrire,
ne nje ekstaze cmendurie

(refreni)
Tani mbaroi gjithcka dhe trupi
plot me ethe e buleza djerse eshte mbuluar
ngadale u zhyt, u mbyt dhe turpi
nga dashuria i vesuar

Tani qe erdhen dritat prape
ti sme perfill, ti nuk me njeh
dhe une, si mashkull krejt i marre qe jam
te vesh ne endrra dhe te zhvesh

Sot gjinj e hije shoh, por sprek
as ngrohtesi sme vjen ne gjoks
pa drita keq, me drita dhe me keq
dicka na ish, qe kurre me sdo te ndodh

(refreni)
Tani mbaroi gjithcka dhe trupi
plot me ethe e buleza djerse eshte mbuluar
ngadale u zhyt, u mbyt dhe turpi
nga dashuria i vesuar

(2x)
Kur bashke ne shtrat te veshur jemi
dhe me shume se njeri tjetrin do ta duam
te lodhur lumturisht do te themi,
vertete po flinim, por u zgjuam

Te lodhur lumturisht do te themi
vertete po flinim, por u zgjuam


Nuk kemi video për këtë këngë.


Publikimi: 01/12/2006
Muzika: Pirro Çako
Teksti: Teodor Keko
Orkestrimi: Benjamin Constant


Më Shumë Këngë Nga Pirro Çako:


Komente 0


Pirro Çako - Vdekja E Turpit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vdekja E Turpit".
3. Video është e këngës "Vdekja E Turpit", por nuk këndohet nga Pirro Çako.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.