Më mbaj mend (për 1 muaj)


Pizha - Me Falni

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Me Falni".
3. Video është e këngës "Me Falni", por nuk këndohet nga Pizha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Pizha - Me Falni  (Feat. Don M1no)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Pjesëmarrëse në

Zhurma Show 2009

Komente

Asnjë Koment

Featuring

Don M1no

25/11/2009

2009-11-25T14:01:37+00:00Rap 1;

Kejt errsir pa drit,me 1 qiri jom ka shkruj//
Me ket text une tkallxoj per jeten tem qysh jom ka vuj//
Qysh niher nuk bona mir,Qysh niher hajri smu pa//
Jom ka kaj une nket bot,ishalla mi fal Zoti n'at dynja//

Xhamat kojshi qe tu thyn,dije une ti theva //
Po at'her kur u pendova,kohen te mas sun e ktheva//
Shum e sherrin ty ta bona eh me fjet rahat s'tkom lon//
Edhe qiken ta kom nguc t'lutna mfal tash jom pishmon//

Se Kur isha me shoqni,Hiq per kerkon men nuk bojsha//
Qat her i kisha n'krah,njerzit qe mas shumti dojsha//
Bashk kem bo sene t'mira,po edhe asi t'kqia //
Kejt na bojshin fajtor,pse si na u prish rinia//

Po besom qe na skem faj,edhe pse naj her bojm keq//
Ti ruje,djalin tond,mos e le aj mu bo dreq//
Maje burr ngat veti,percjelle ka osht tu dal//
Se ndryshon shum shpejt,tana zemren ty ta kall //Yaa

refren
-Te lutem ju me falni,e di qe ju mundova
-t'mirat e familjes ,un shpejt i harrova
-Cdo nat jom ka vuj,per gabimet e jetes sime
-Te lutem nan me fal,me fal ti zemra ime


Rap 2;

Joom ka du un me ndyshu,Pi kejve falje me kerku//
Se po du une po du,Diqysh qet me jetu//
A um don qishtu qysh jom,Po normal qe jo haver//
E paske vrejten edhe ti qe zemren e kom t'musht me sherr//

Kejt kto sene mu mkan shty,qe t'kqiat un mi pshty//
Mi lon anash mi skenju,jeten para me vazhdu//
Veq me temin un me nejt,me gjithkon mos me perzi//
Se i jemi sum la n'lloq edhe kur pata pun me t'zi//

Kejt Um dojshin per interes,eh kto Von un e kuptova//
Shum i deshta ata,po pe sho qe shum gabova//
Kejt kan kqyr mem ul,kur u bojke puna let//
A kur bojke naj sen bum,Pizho kuku sha na gjet//

Shko n'... bash te ton,Se tash une jom pishmon//
Kur dola prej shpis,tu kajt e kom lon 1 non//
Du mu kthy ka ajo,edhe pse nashta o von//
Po un jom gjaki saj,eh apet ajo um m'bron //you

refren
-Te lutem ju me falni,e di qe ju mundova
-t'mirat e familjes ,un shpejt i harrova
-Cdo nat jom ka vuj,per gabimet e jetes sime
-Te lutem nan me fal,me fal ti zemra ime

Rep;3

Nan,Nan jom ka thirri spom pergjigjet//
t'Lutna mfal nan e di zemra o ka t'digjet//
Sun po gjej une fjal, qysh ty nan me tu shpreh//
Nale lotin besoj djalit sjom mo qaj qe jom kon dje//

A ti baba jem,qe per mu ngurbet ke dal//
Sa her pare ty tkom lyp asnjiher nuk mi ke nal//
Ni selam per ty e kom,qoi te nalt ato mrrola//
Se djalin e ki mir,veq mfal qe spo ma do shkolla //you

Shum e femnen e kom pas,per asnjo nuk gjelozova//
Edhe pse ato menun bash asnjo se dashurova//
Edii ju kom lendu,Amo zdi jom kon i ri//
Njo tash du me zgedh per qefi,eh me gzu nanen ne shpi//

Vllaznit mos ti harroj,nuk bon anash mi lon//
Se ju ket me mu,Kur ma kthyn shpinen te ton//
Gjithmon me juve jom ,kto kurr mos e harroni//
Qkado qe del perpara,t'lutna ju mos u dorzoni //You

---------------------------------------------------

refren
-Te lutem ju me falni,e di qe ju mundova//
-t'mirat e familjes ,un shpejt i harrova//
-Cdo nat jom ka vuj,per gabimet e jetes sime//
-Te lutem nan me fal,me fal ti zemra ime//


Ky tekst u dërgua nga  laureta
Më Shumë Këngë Nga Pizha:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet