Më mbaj mend (për 1 muaj)


Nuk kemi video për këtë këngë.

Plumi Og - Kto Fjal
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kto Fjal".
3. Video është e këngës "Kto Fjal", por nuk këndohet nga Plumi Og.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Plumi Og - Kto Fjal (Feat. Ogb & Anonimos & Mixer)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

02/04/2013

2013-04-02T12:26:06+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kto Fjal" kënduar nga Plumi Og.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 0 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
0

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

G-Thug - Kto Fjal

Ringjallet zemra, kur t'shoh n'syt e tu
M'lindin ndjenjat, m'dridhet dora tu i shkru
Largsia m'shton mall, kuptoje sdu mu largu
Nese osht onderr, ateher lem nuk du mu qu
Ti muzik, po lyp shum prej meje
Dashni, zjarr, lot ateher t'lutna ndjeje
shepsh thom, si ti ska kerkun
Nuk je njeri i thjesht, po je engjull qe um run
shperthej mllef, kaniher dal pi vetes
s'du lot, dhimt e tu ja jap vetvetes
Dje t'takova ty, sot ja di vleren dashnis
Me sinqeritet, faliminderit perendis
Jet kallxom, me neve qysh ka mu kon
A munesh me desht ni djal, qe kurgjo ska per met dhon
Perveq zemres, skom tjeter pasuri
U afrove m'perqafove, m'bone ma i fort mu ni

Refreni
??

Ti mi qele dyert e arta, plot lumturi
s'du me dal pi zemres tonde, qetu gjej ngrohtsi
shtrengoma doren, kom frik n'vetmi
E nalum kohen, jetojm deri n'pafundsi
Ti e din, nata zgjon dhimbje
Nuk muj met harru, i qeli syt plot kujtime
si akrepat e ores, qe kurr nuk pushojn
sikur ndjenjat e mia, per ty s'perfundojn
M'fal per kto fjal
sikur qielli pa kufi, sikur deti pa mbarim
Dashnia jem per ty, e ka njejtin vlersim
M'fal per kto fjal
As koha ska fuqi, met tret n'harres
Ti je pjes e jetes tem, nuk je veq kujtes

Posidon-Ka - Kto Fjal

E qelim zemren me fol
Edhe e she sa shum vujna
Tjeter kan ngat
Qe paska emer tjeterkujna
Jan do fjal qe nuk thuhen
Qe nuk dalin asnjeher
E mshel veten n'dry
Kujtimet era ti merr

A e di qe vjen 1 dit
Ku me za ki me bertit
Per diqka qe e ke hup
E vleren sja ke dit
Veten tu e rrejt
Tu i than bohet ma mir
Realiteti syt ti mshel
Se nt'vertet esht shum ma shtir

1 dit ngritum nalt
E tjeter lshohum posht
1 dit t'she krejt bota
Tjetren vesin ku esht
1 dit bohet nje sekond
E 1 tjeter sa ni shekull
1 dit je shum i lodht
E tjetren nihesh sikur hekur

Kaniher thu kush jom
Kaniher kallxon kush je
Kaniher lodhesh me jet
E priton frymen me ngre
Kaniher thu ndihmom
E kaniher rrasja gjithkuj
Kaniher djegen per ty
E kaniher si vyn kerkuj
Kaniher djegen per ty
E kaniher si vyn kerkuj
Më Shumë Këngë Nga Plumi Og:


Komente mbi këtë këngë