Më mbaj mend (për 1 muaj)

Poni - Tunde Moj Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  34

Nje vashe andej nga lumi
trese hap vallen çe tundi
tunde moj te marrte lumi
se shoqet i zuri gjumi(X2)

Po dil neser ne shkalle
syzeza vetulla ngjale
po dil neser te porta
mos degjo seç thone bota(X2)

Le ti zer se une si dua
e heq vallen si ta dua
mos e hiq moj rende rende
fustan bardha pende pende(X2)

Po dil neser ne shkalle
syzeza vetulla ngjale
po dil neser te porta
mos degjo seç thone bota(X2)

Kur te dal neser tek dera
dalin avaze te tjera
nuk me len te dal te porta
se mi puthin faqet bota(X2)

Po dil neser ne shkalle
syzeza vetulla ngjale
po dil neser te porta
mos degjo seç thone bota(X3)


Ky tekst u dërgua nga FierakjaPoni
Publikimi: 01/12/2006
Muzika: Adrian Hila
Orkestrimi: Adrian Hila


Poni - Tunde Moj
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Tunde Moj".
3. Video është e këngës "Tunde Moj", por nuk këndohet nga Poni.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Poni:


Komente 1