Më mbaj mend (për 1 muaj)


Rabit - Na Dy
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Na Dy".
3. Video është e këngës "Na Dy", por nuk këndohet nga Rabit.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Rabit - Na Dy  (Feat. Fjolla Hox)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Nalt Ep"

Komente

Asnjë Koment

28/06/2019

2019-06-28T17:58:46+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Na Dy" kënduar nga Rabit.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Rabit i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Rea Nuhu - Na Dy

Kom ni kom ni ki me dale
Fustani zi asnje fjale
Me rri me rri me ty zemer
Ke ni ke ni kom me dale
Your swag on fleek asnje fjale
Te rri te rri me mu zemer

Ref

Nata sonte paska me na zgatë
Doren ama po du me ta kape
Krejt bota me dite qe na dy jena bashke
Buzt e tua me thone emrin tem
Me premtu qe zemren nuk ma then
...Baby po du me t'dashte
Strofa 1
Ai lun me trupin tem pak pak pak
Un me trupin ton prap prap prap
Bone ni hap
Ama tlutna mos e zgat
Bota u nal e vet frymen ta ni
Cast ideal per me ra n'dashni
Bohet ca t'bohet... so tu ma ni

Strofa 2

Shume nxet u bo flak flak flak
Gjithcka o real jo imagjinate
Bone ni hap ti mos u tut
bohet ca t bohet se kom me ngut

Pre-refren
Kom ni kom ni ki me dal
Fustani zi asnje fjale
Me rri me rri me ty zemer
Ke ni ke ni kom me dale
Your swag on fleek asnje fjale
Te rri te rri me mu zemer
Ref
Nata sonte paska me na zgatë
Doren ama po du me ta kape
Krejt bota me dite qe na dy jena bashke
Buzt e tua me thone emrin tem
Me premtu qe zemren nuk ma then
...Baby po du me t'dashte

Ada - Na Dy

Jam ajo qe zemren ta preki jam
Ajo qe tban ty per veti jam
Un me ty qiellin e ceki
Come to me baby come to me bent

Zemren teme e kan dasht amo
Veq ti e ke marr bota sillet rrumullak e na dy e bojna star se kado qe Jena bashk
Qdo problem iken vet dashnija jem per ty edhe ndimer asht nxeht
Nxeht nxeht nxeht edhe larg ti prap nxeht qikat krejt po kan inat se Po mdon e nuk ju flet se ti menen ki te un e asnjo s'te intereson bizi thirri per ma Von


Ti pi don ti pi don puthjet e mija
Tu pi don ti pi don sent e mija
Ti Di don ti to Di don

Jam ajo qe zemren ta preki jam
Ajo qe tban ty per veti jam
Une me ty qiellin e ceki
Come To mi baby come Tu mi baby

Pak edhe Pak sa me ngat
edhe Pak edhe Pak e bojna flak
Edhe Pak edhe Pak veq un e to ani qa po Di emrat ton Jan dashni

Leon - Na Dy

Sa mir jena kon bashk na dy
ti a e kujton?
E tasht qe mke lon vet
Per mu najher a menon
Tash zemra po m'rrin ftoht
Pa ty jom un edhe sot
Pa ty jo mo qysh u kon
Kom shum mall un du met paa
sot po du met pa ty
tkom thon thirrem
tkom thon thirrem
sa her qe tmungoj tkom thon thirrem

Se une vdes per ty
Akoma vdes per ty
Se mendja jem po rrin,po rrin veq te ti
Hala menoj per ty
Hala menoj per ty
a e din qa kena bo bashk na dy
ref2x
Se ato dit qe kem kalu na dyy
ku jon tashh
e pys veten e tpys ty pse naaa
nuk jena bashk

Elda
Sjom mir,sjom mir
kur ma lshove doren pa ty u bo shum vshtir
Mle me ik mu
Veten me lendu
Mke rrejt mke thon tdu
Zemrat tona po na folin prap
Edhe pse sjena mo bashk
Edhe pse sjena mo bashk

A e din sa jena dasht!?
Dit e nat menoj per ty
Dit e nat zemra pom kann
Gjithqka kisha dhon per ty
Po na dy tash jena ndaa
Ndjenjat mi shkatrove
Dashnin e harrove
Sa keq ti bone qe u largove

ref 4x
Se ato dit qe kem kalu na dy
Ku jon tash?
E pys veten e tpys ty
Pse na nuk jena bashkk

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Rabit:


Komente mbi këtë këngë