Më mbaj mend (për 1 muaj)


Redina Tili & Artur Dhamo - Lule E Vetmuar
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lule E Vetmuar".
3. Video është e këngës "Lule E Vetmuar", por nuk këndohet nga Redina Tili & Artur Dhamo.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Redina Tili & Artur Dhamo - Lule E Vetmuar  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Pjesëmarrëse në

Festivali i 29-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

01/12/1990

1990-11-30T23:00:00+00:00Nje lule ne nje vazo
kishte celur nje lule
dhe e gezojhej vetme
ngrohtesisie se diellit

sa keq qe kishte lindur
dhe nuk shihte zogjte e qiellit
oh sa keq qe lulja vetme
koken kish varur

koken kish leshuar pa jete
mbi vazon ne vetmi,
mbi vazon ne vetmi

Era i prek,petalet pa jete,
pa jete e gjalleri,

Kuptova pse spati jetgjatesi,
stina nuk egezoj dot ne vetmi

Kuptova pse,s`ka gjalleri
stina nuk egzon ne vetmi...
si iku kjo bukuriii


Ky tekst u dërgua nga zamir selimi
Më Shumë Këngë Nga Redina Tili:


Komente mbi këtë këngë