Më mbaj mend (për 1 muaj)

Remzie Osmani - Une Jam Dada Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  16

Mos degjo çka po t'thot baba
Po degjo çka po t'thot dada
Ku di baba per dashnin
Ma mir le ti boj hyzmet pleqnis

Hajde shpirto ktu te dada
Ti kalojm kto dit te bardha
Se si une s'un gjen tjeter
Po ta thot dada t'verteten

Ref...x2
Une jam dada kjo qe jam
Hajde mos i bjer pishman
Leje baben me pleqnin
Ka harru moti rinin

Nese s'vjen dada hidhnohem
Hatri m'jet e shum lendohem
Baba yt gjith rrin tuj than
Shum ma t'mir ateher jem kan

Hajde shpirto ktu te dada
Ti kalojm kto dit te bardha
Se si une s'un gjen tjeter
Po ta thot dada t'verteten

Ref...x2
Une jam dada kjo qe jam
Hajde mos i bjer pishman
Leje baben me pleqnin
Ka harru moti rinin

...

Ref...x2
Une jam dada kjo qe jam
Hajde mos i bjer pishman
Leje baben me pleqnin
Ka harru moti rinin


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber

Remzie Osmani - Une Jam Dada
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Une Jam Dada".
3. Video është e këngës "Une Jam Dada", por nuk këndohet nga Remzie Osmani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Remzie Osmani:


Komente 2