Më mbaj mend (për 1 muaj)

Renato Jaho & Mario Bregu - Ikëm Larg Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  11

Refren

Lotet lume sec me rane
Ika per nen dhe babane
Ika per motren dhe vllane
Kalova detin matane (x2)

Erdha prap ne token time
Erdha se me ka marre malli
Aty ku kam shume kujtime
Aty ku jeten nena ma fali

Erdha prap ne token time
Erdha per te ikur prape
Ah kjo jete sa pa gezime
Vin dhe ikin me vrape

Refren(x2)

Hip e zbrit ne transite
Mbi anije aeroplane
I harruam dhe shtepite
Nuk mbaj mend si i lame

Por nje dite ketu do vini
Se zemren ketu e kini
Se nena ju pret me malle
Malli shpirtin ja mban gjalle

Refren
Renato Jaho & Mario Bregu
Renditja: Top 200
Publikimi: 15/09/2023
Teksti: Renato Jaho
Video Produksioni: Ar Visual
Fyell: Mandi Xhambazi
Kitarr: Besmir ShaniRenato Jaho & Mario Bregu - Ikëm Larg
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ikëm Larg".
3. Video është e këngës "Ikëm Larg", por nuk këndohet nga Renato Jaho & Mario Bregu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Renato Jaho:


Komente 0