Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rifadije Graiqevci - Jeta Eshte E Shkurt Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  29

Në dhomën e errët rri vet
e flas me vjeshten
asgjë s'paskam pas nga kjo jetë
vetëm gëjeshtra
e unë e di se ende ti më don
veq nuk e di pse s'vjen pse më mundon
në parkun e vjetër shetis zemra me griset
emrin tënd e përshpëris dhe loti niset
e un e di se kurr nuk dot harroj
veq nuk e di edhe një herë a dot përqafoj.

shumë të dua në kët natë
eja e mos mbaj inat
mos i bëj zemër i ngurt
jeta është e shkurt
jeta është e shkurt.

Në dhomën e errët rri vet
e flas me vjeshten
asgjQ s'paskam pas nga kjo jetë
vetëm gëjeshtra
e unë e di se ende ti më don
veq nuk e di pse s'vjen pse më mundon
në parkun e vjetër shetis zemra me griset
emrin tënd e përshpëris dhe loti niset
e un e di se kurr nuk dot harroj
veq nuk e di edhe një herë a dot përqafoj.

shumë të dua në kët natë
eja e mos mbaj inat
mos i bëj zemër i ngurt
jeta është e shkurt
jeta është e shkurt.


Ky tekst u dërgua nga BejaRifadije Grajqevci
Publikimi: 23/10/2020
Teksti: Ilir Berani
Orkestrimi: Ermal Krasniqi


Rifadije Graiqevci - Jeta Eshte E Shkurt
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jeta Eshte E Shkurt".
3. Video është e këngës "Jeta Eshte E Shkurt", por nuk këndohet nga Rifadije Graiqevci.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Rifadije Grajqevci:


Komente 0