Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rifat Berisha & Vellezerit Çetaj - Avokat Bajram Kelmendi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Eeeejj Burrat m’dhej qe i dha vendi
Avokatin B. Kelmendin
Ish i ngritur burr dhe Trim.
Kurr su’mposht se kish guxim
Shum Tupanet i ka prit
Per qdo nate per qdo dite
se Serbia z’diti t’jeter
veq kafshoj me dhamt e vjeter

Refren

Eetje t’madhe kish Barbari
Gjithmon pinte gjak Shqiptari
i pa ndal B.. Kelmendi
Krenaria e kti vendi
Gjith e mbrojti te verteten
sa te rand e patum jeten
Shum jetuam na ner Shka
Tuj na vra gjith pa ja daaaee

Refren

Kur KS e mloj tymi
Kastrioti dhe Kushtrimi
Bashk me Prind qendrun Prishtin
tu perball gjithe me stuhin
Policia sillej rrotull
me çfaros mendon ket popull
Por s'çfaroset dot Shqiptari
se ne Ballkan jeton ma i pari

Refren

Aiii Kriminelat kur hin Shpi
vran Bajramin pa besi
vran 2 djemt e bac Bajramit
3 ju ban Kurban Vatanit
Gjaku juaj u ba Lulkuqe
veq Kosova bahej nuse
joo s’ke vdek baca Bajraaam
Vepra juuaaaj e sot ju ringjalleee


Ky tekst u dërgua nga Nehat Zeqiri

Rifat Berisha & Vellezerit Çetaj - Avokat Bajram Kelmendi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Avokat Bajram Kelmendi".
3. Video është e këngës "Avokat Bajram Kelmendi", por nuk këndohet nga Rifat Berisha & Vellezerit Çetaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Rifat Berisha:


Komente 0