Më mbaj mend (për 1 muaj)

Riza Selimi - Malli Per Vendlindjen Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Fluturo o pellumbi i bardh mbi ato fusha breg e malë
Mbi livadh me bari t’gjatë qe t’me sjell kujtim gjdo natë
Fluturo dhe mbi qati mbi shtepit qe skan më drit
Fluturo nën hije t’pemes që i ditem lezet nejës


Pam dërgo njëher te kroji më largo andej nga prroi
Të shoh shtegun e parve t’mi me mund sollën ujë me pi
E te shoh atë bujari bukë e zemër n’gjdo shtëpi
Të ndegjoj zëra bylbylash këngë e valle qifteliash

Jo s’kërkova heshtje t’rand t’mos takoj as Babë as Nanë
T’mos takoj bosh hije pemësh që nuk kanë ma lezet nejesh
Ti s’takove as një njeri as një vash e as djal të ri
Fluturo prap pellumbi i bardh kthehu n’trungun që kamë shumë mallë
Riza Selimi
Publikimi: 18/06/2020
Muzika: Riza Selimi
Orkestrimi: Hysni Klinaku
Video Produksioni: Red Media


Riza Selimi - Malli Per Vendlindjen
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Malli Per Vendlindjen".
3. Video është e këngës "Malli Per Vendlindjen", por nuk këndohet nga Riza Selimi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Riza Selimi:


Komente 0