Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Rovena Dilo - Bota E Madhe Eshte Me Ty

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Bota E Madhe Eshte Me Ty".
3. Video është e këngës "Bota E Madhe Eshte Me Ty", por nuk këndohet nga Rovena Dilo.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Rovena Dilo - Bota E Madhe Eshte Me Ty  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Teksti:

Rovena Dilo

Muzika & Orkestrimi:

Alfred Kaçinari

Këngë e albumit:

"Ante"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2002

2002-11-30T23:00:00+00:00Sa e vogel duket bota
Kur e sheh nga lartesite
Edhe njerezit kaq te vegjel ngjajne
dhe shtepite

Humbin malet dhe qytetet
Kodrat, malet behen nje
Qe te gjithe femije, te rinj e pleq
Si dallon me asgje

Nga lart pa rendesi
Duken fjalet, xhelozite
Humb e keqja e kesaj bote
Por je ti

ref.
Se bota e bota e madhe eshte me ty
Bota s'ka vlere pa dashuri
Bote ti je
Toke ti je
Fryme ti je, vetem ti

Nga avioni bota ngjan
Si nje harte pa kufij
S'duken rracat edhe ngjyrat
gjithe merite

Zhduken ndotjet edhe luftrat
Toka qiellit i perngjan
Gjithe merzite e kesaj bote
Ti leshon ne oqean

Do shikosh si re te lehta
Duken fjalet, xhelozite
Ti i merr kaq seriozisht
Por a e di se…


Më Shumë Këngë Nga Rovena Dilo:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet