Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rovena Dilo - Dega E Dafines Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  15

Degën e dafinës e lëkundi
Krahu i një zogu në agim
Me një gjeth në buzë unë fërshëlleja
Këngët që i zgjonte vetë pranvera.

Nën qiellin tonë prej gjakut tonë bleron ti.
Jo nuk bleron por lulëzon dafinë...

Ne deshëm vetëm të lulëzonte kudo jeta
E katër stinët ti kish gjthmonë ajo të blerta
dhe si dhuratë, dafinë jetën tonë s'kërkuam
nga gjalu i derdhur mbi këtë tokë ato lulëzuan.

Në ditë me diell, në kohë kur vetëtin
ti rritesh, rritesh lulëzon dafinë.

Blerimi yt, blerim rinor në perjetësi,
dafinë e bukur kurorë e thurur për liri
E veshur me blerime plot kjo tokë
agimet pret, agimet vetë i zgjon.

Degën e dafinës e lëkundi
Fllafi i veriut edhe jugut
Ditët i përcjellin njëra tjetrës
gazin e pranverave të jetës.


Ky tekst u dërgua nga Denada Meça

Rovena Dilo - Dega E Dafines
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dega E Dafines".
3. Video është e këngës "Dega E Dafines", por nuk këndohet nga Rovena Dilo.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Rovena Dilo:


Komente 0