Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rovena Ibrahimi - Te Shtepi E Vjeter Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  24

O bilbil o shtegetar,
qe shetit gjithe boten mbare
amanet te le dy fjale,
t'ja dergosh djalit matane
iken bij e iken bija
mbeti vetem pleqeria

Thone kur iken femija
rri e ftohte gjithe shtepia.
Sofra edhe dere e botes
sado ngrohte te te mbajne
nuk te behet strehe e kokes
si te nena dhe babai

Ketu te shtepi e vjeter
ku u rriten gjysh e eter
ku u rriten gjysh e eter
nje dite do vini patjeter

Do vini si zogj te etur
per kafshaten qe ka mbetur
per kafshaten qe ka mbetur
per mallin qe s'ka te tretur

Kudo qe t'ju shkeli kemba
neper boten bardhe e zi
prape ne emer ju flet nena
bota ju flet kurbetli

Ah kjo bote e sofren plot
me nenen nuk maten dot
se i mungon zot o zot
fjale e embel dore e ngrohte

Ketu te shtepi e vjeter
ku u rriten gjysh e eter
ku u rriten gjysh e eter
nje dite do vini patjeter

Do vini si zogj te etur
per kafshaten qe ka mbetur
per kafshaten qe ka mbetur
per mallin qe s'ka te tretur
Rovena Ibrahimi
Publikimi: 26/03/2018
Muzika: Adrian Hila
Teksti: Nexhip Sera
Video Produksioni: MAX Production


Rovena Ibrahimi - Te Shtepi E Vjeter
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Te Shtepi E Vjeter".
3. Video është e këngës "Te Shtepi E Vjeter", por nuk këndohet nga Rovena Ibrahimi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Rovena Ibrahimi:


Komente 0