Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rovena Stefa - Dasma  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  46

Teksti:

Avni Qahili

Orkestrimi:

Marjan Filipovski (MAKI)

Këngë e albumit:

"Bilbilat E Bjeshkeve"

Këngë e albumit:

"Hitet Shqip 1"

Këngë e albumit:

"Gëzimi I Dasmave"

Këngë e albumit:

"Dasma"

Komente

3 🔥

01/12/2004

2004-11-30T23:00:00+00:00Ne dasmen time
TI zemra ime,
eja e mos nguro.
Ndonse na ndan bashk nuk na lane
trego se ende me do.

Eja ne dasem eja,
UNE te pres tek dera,
dhe nese pyet per ty dikush
do te them se je krushk.

Ref..Bini o ju tupana,hallin o kush s'ma dine
ate qe e desha une sot e kam karshi.
Bini o ju tupana,bini o veq per mua
ate qe e desha une sot skam drejte ta dua.

ne dasmen time
ti zemra ime
eja e mos u nguro
ndonse na ndan bashk nuk na lanë
tregose ende me do

[2 herë]
eja ne dasem eja
unë te pres tek dera
dhe nese me pyet per ty dikush
do ti them se je krushk

Ref..Bini o ju tupana,hallin o kush s'ma dine
ate qe e desha une sot e kam karshi.
Bini o ju tupana,bini o veq per mua
ate qe e desha une sot skam drejte ta dua.


Ky tekst u dërgua nga  liinda
Më Shumë Këngë Nga Rovena Stefa:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet