Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Ryva Kajtazi & Burim Hoxha - Moj E Mira N'ato Male  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Burim Hoxha

04/01/2015

2015-01-04T19:22:06+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Moj E Mira N'ato Male" kënduar nga Ryva Kajtazi & Burim Hoxha.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Gjeke Dushaj. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Moj e mira n'ato male

Moj e mira,moj n'ato male oh rritju baces o dal nga dale
Moj e mira,moj n'ato male , rritju baces o dal nga dale

Boll jam rrit e nuk rritna tjeter jam si lira pshtjell ne leter
Boll jam rrit e nuk rritna tjeter jam si lira pshtjell ne leter

Ref2x
Moj e mira, n'ato male ,n'ato male,n'ato male
Rritju baces o dal nga dale,dal nga dale,ooo dal nga dale
Moj e mira, n'ato male ,n'ato male,n'ato male
Rritju baces o dal nga dale,dal nga dale,ooo dal nga dale

Ti je lir e, une dukate
O pot shof n'anderr o nat per nate
po kujtoj qe tkam ne shtrate,
O kur po preki o shtrati thate

Boll jam rrit e nuk rritna tjeter jam si lira pshtjell ne leter
Boll jam rrit e nuk rritna tjeter jam si lira pshtjell ne leter

Ref2x
Moj e mira, n'ato male ,n'ato male,n'ato male
Rritju baces o dal nga dale,dal nga dale,ooo dal nga dale
Moj e mira, n'ato male ,n'ato male,n'ato male
Rritju baces o dal nga dale,dal nga dale,ooo dal nga daleMë Shumë Këngë Nga Ryva Kajtazi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet