A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Sabiani - Binjaket


Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  20

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2005

2005-12-01T00:00:00

Song from the album:

"100% Shqip Vol.1"

Song from the album:

"Hitet Folklorike Vol.1"

Song from the album:

"Binjaket"


(2x)
Ke te marr e kë të lë
naten gjumi nuk me ze

(2x)
Ke te marr e ke te le
naten gjumi nuk me ze
Si ne shkolle sa rende gabova
dy binjake dashurova

(2x)
Nje binjake dashuroj
nuk di si ta propozoj
e shikoj dhe ngaterrohem
ne tri here dy here gabohem

(2x)
Kush jam une njera me thote
cila eshte nuk e gjej dot
nuk e di mbreme nga kush shkova
puthjet valle kujt ja dhurova

(2x)
Ke te marr e ke te le
naten gjumi nuk me ze
Si ne shkolle sa rende gabova
dy binjake dashurova

(2x)
(Ne fund te fundit femrat) (2x)
(te gjitha jane binjake) (2x)
(vrapo se po te iken koha) (2x)
(kalon u plake) (2x)

Ke te marr e ke te le
naten gjumi nuk me ze

(2x)
Kush, kush, kush jam une
njera me thote
cila eshte nuk e gjej dot
nuk e di mbreme nga kush shkova
puthjet valle kujt ja dhurova

(2x)
Rrobat veshin po njesoj
po nje ze kur i degjoj
qe te dyja qajne per mua

(3x)
Ke te marr e ke te le
naten gjumi nuk me ze
Si ne shkolle sa rende gabova
dy binjake dashurova

Ke te mar e ke te le
(Ke te mar e ke te le)
naten gjumi nuk me ze
(naten gjumi nuk me ze)

(Ne fund te fundit femrat) (2x)
(te gjitha jane binjake) (2x)

Ke te marr e ke te le

(Ne fund te fundit femrat) (2x)
(te gjitha jane binjake) (2x)
(vrapo se po te iken koha) (2x)
(kalon u plake) (2x)

(3x)
Ke te marr e ke te le
naten gjumi nuk me ze
Si ne shkolle sa rende gabova
dy binjake dashurova

(Stop, stop, stop)


Lyrics submited by Entrita
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019