Më mbaj mend (për 1 muaj)


Sabri Fejzullahu - Shpirt Magjie

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shpirt Magjie".
3. Video është e këngës "Shpirt Magjie", por nuk këndohet nga Sabri Fejzullahu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Sabri Fejzullahu - Shpirt Magjie  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  14

Teksti:

Faruk Tasholli

Muzika & Orkestrimi:

Xhevdet Gashi

Këngë e albumit:

"50 Vjet Të Arta"

Këngë e albumit:

"Lot Tu Befsha"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2003

2003-11-30T23:00:00+00:00Paska resh kjo bukuri, paska rresh
N'trupin tënd si i ka hije
Vjen e bjen n'shikimin tim, vjen e bjen
sikur valë, liqen Ohrie

A je borë e Lubotenit, a je
Apo erë e detit Jon
Zjarr u kallsha maj Tomorit o hej
Ftyra jote me freskon

Ref.
Unë nuk di, nuk di, të jem poet
Unë nuk di të bëj vjersha dashurie
Ku ka vjershë që e zë brenda
Frymën tënde, shpirt magjie (2x)

Paska resh kjo bukuri, paska rresh
N'trupin tënd si i ka hije
Vjen e bjen n'shikimin tim, vjen e bjen
sikur valë, liqen Ohrie

Nuk ka ngjyrë në fund të detit, nuk ka
As në qiell aq shumë kaltri
Sa ka trupi e shpirti yt, sa ka
Aq freski, aq bukuri


Ky tekst u dërgua nga Arlind
Më Shumë Këngë Nga Sabri Fejzullahu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet