Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sabri Fejzullahu - Shqipe Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

E shëtita boten e shëtita
Nuk ka vend ku këmba s’me ka prek
Kurrë su kënaqa si këtu ku u rrita
Shqip u linda shqip po du me vdek
Se një dite Shqipëria ka me u ba
E kam thane e prapë i bindur jam
Bashke do t’jemi e kurrë s’kemi me u nda
Do te festojmë n’Prishtinë e ne Tiranë
Shqipe o shqipe sa e bukur je
Hajde Shqipe o shqipe me e bukura mbi dhe
Hajde shqipe o shqipe valon zemrën tem
Midis Amerikë prapë je shqipia jem
Vendin tënd ndryshe ndriçon hana
E nuk ka me mire, nuk ka me mire
S’ka me mire se shqip kur te zbardh hana
Për Shqipëri u bëfsh ushtar i mire

Se një dite Shqipëria ka me u ba
E kam thane e prapë i bindur jam
Bashkë do te jemi e kurrë s’kemi me u nda
Do te festojmë n’Prishtinë e ne Tiranë
Shqipe o shqipe sa e bukur je
Hajde shqipe o shqipe me e bukura mbi dhe
Hajde shqipe o shqipe valon zemrën tem
Midis Amerikë prapë je shqipia jem
Shqipe o shqipe sa e bukur je
Hajde shqipe o shqipe me e bukura mbi dhe
Hajde shqipe o shqipe valon zemrën tem
Midis Amerikë prapë je shqipia jem


Ky tekst u dërgua nga HBSabri Fejzullahu
Renditja: Top 200
Publikimi: 15/02/2019
Festivali: Netët E Klipit Shqiptar 16
Muzika: Kreshnik Avdiu
Teksti: Kreshnik Avdiu
Orkestrimi: Ardian Kastrati
Video Produksioni: MProduction


Sabri Fejzullahu - Shqipe
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shqipe".
3. Video është e këngës "Shqipe", por nuk këndohet nga Sabri Fejzullahu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kartolina (2)

18
15

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Sabri Fejzullahu:


Komente 0