Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sajmir Braho - Ajer Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12

Më në fund mahnitur nga dritat
marr frymë në këtë ajër të ri.
Të shijoj lirinë time të bekuar
ku smë njeh, s'do t'më njohë njeri.

Në tokë të shkretë rrjedh kënga e jetës,
kënga e vetmisë,
me tingull të gjatë në shiun e butë
natën vonë në rrugë në qytetin tim
dhe kujtimet e mia të më ngjiten në trup.

Ref:
Do të jetoj, do t'i mbyll sytë e mi këtu
me këta njerëz të shtrenjtë që s'i kuptova kurrë.
Do të vrapoj, do të fshij lotët ashtu pa ngut,
një fjalë të ngrohtë, dikur do ma thonë.


Ky tekst u dërgua nga  Annonim

Sajmir Braho - Ajer
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ajer".
3. Video është e këngës "Ajer", por nuk këndohet nga Sajmir Braho.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Sajmir Braho:


Komente 0