Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shaban Krasniqi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  2
  • Vendlindja:
  • Ceceli 
  • Mosha:
  • 66 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Shaban Krasniqi është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore folklorike. I lindur më Komunen e Vushtrrisë, kreu shkollën fillore e gjimnazin i kreu ne Vushtrri, ndersa Fakultetin Filozofik Dega e Gjuhes Angleze në Prishtinë. Nga 1 Shtatori 1978 e deri në Janar 1999 punoi ne QAMO, përkatesisht Gjimnazin “M. Bekteshi”. Nga 11 Janari deri me 20 Mars 1999 punoi për OSBE. Pas luftes, krahas punës si përkthyes në UNMIK deri më 31 Gusht 2005 mbajti gjysëm norme në gjimnaz (një kohë edhe pa pagesë). Ka qenë pjesemarrës aktiv ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Spiro Katundi

Rrahman Hasani

Haxhi Telha

Gezim Berisha

Mergim Mazreku

Lekssi

Ralien

Albo 06

Snero

Sazan Mecani

Tags: Shaban Krasniqi


Komente mbi këtë artist