Më mbaj mend (për 1 muaj)


Shaqir Cërvadiku & Hekuran Krasniqi - Shqiptare Kosovali
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shqiptare Kosovali".
3. Video është e këngës "Shqiptare Kosovali", por nuk këndohet nga Shaqir Cërvadiku & Hekuran Krasniqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Shaqir Cërvadiku & Hekuran Krasniqi - Shqiptare Kosovali  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  7

Këngë e albumit:

"N'diten E Bashkimit"

Komente

Asnjë Koment

19/07/2012

2012-07-19T01:50:29+00:00- "Kjo kang u kushtohet shqiptareve
Te perndjekur me dhune
Nga trojet e tyre per ne Turqi
Por shqiptaret ne Turqi
Shekuj me rradhe
Me besnikeri rruajten traditen
Gjuhen dhe atdhedashurine" -

Shaqiri...
O mir e msojke nana çiken
Gjeje burrin rumeli
Djal puntorin djal ma t'bukrin
Nji shqiptar kosovali

Sebashku...
Nji shqiptar kosovali
Si per bes si per hjeshi
Burr me zemer dashurie
Lum kush merr burr Shqiptarie

Hekurani...
Anne iyi kız öğretti
Almak kocası Rumeli
Çalışanları ile çocuk güzellik adam
Arnavut kosovarli ???

...

Shaqiri...
O lum pash nanen
Po i thot çika
Nuk du pare
As flori

Veç nji djal
Me zemer trimi
Nji shqiptar
Kosovali

Sebashku...
Nji shqiptar kosovali
An e mban me i dal zani
Po ere si Mehmet Akifi
Mjeshter si Limar Sinani

Hekurani...
...???

Shaqiri...
O kem me bo
Dasmen e madhe
Ka me u gezu
Krejt shqiptaria

Ka me u dridh
Krejt Stambolli
E merr vesh
E tan Prishtina

Sebashku...
Nji shqiptar kosovali
Si per bes si per hjeshi
Burr me zemer dashurie
Lum kush merr burr Shqiptarie

Hekurani...
...
???


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber
Më Shumë Këngë Nga Shaqir Cërvadiku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë