Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shaqir Cërvadiku & Riza Selimi - Oda E T'bijve Të Sefës Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Është një odë more në Mleqan
Shumë kujtime sot i mban
Odë e luftës, jo e lot`ve
Odë e trimav dhe rapsod`ve
Me thanë t`drejtën për kta emra
Kush i njeh, i rritet zemra

N`çifteli për kangë rapsodi
Sikur Beqën s`falë ma Zoti
Kurë e pshtetke zanin n`tel
Dridhke shpinë, kulm e temel
Por ma shumë se çiftelinë
Dashti pushkën e lirinë


Ku ish fjala e ku ish nderi
N`krye t`venit ish Xhaferi
Fort burrnisë ia dijke renin
Zor është kush me ia nxanë venin
Gjithë pranë tij ishte Ismeti
Kohë e randë i murë me veti

Ktu janë rritë burra t`vërtetë
Shumë janë shku e shume janë metë
Janë Imeri me Osmanin
Bash me t`knaqë kur t`ja u`nijsh zanin
Vjen Brahimi mendje hollë
Bylbyl n`odë e bylbyl n`shkollë

Kujton sot nana plak
N`trup e n`shpirt me njëqind plagë
Tre palë fmij Nana Sadbere
Sot po i ngrohë si diell pranvere
Plagët u`shnoshë e i`mer pranë vetes
tu ja u`kthy forcën e jetës

Amanet djal pas djalit
Kangt kreshnike t`Sefë Mleqanit
Ktu knojnë prap sot pleq e t`ri
Kanga e vjetër është përtri
Kangë e gjak i dhanë vatanit
Oda e t` bijve t`Sefë Mleqanit


Shaqir Cërvadiku & Riza Selimi - Oda E T'bijve Të Sefës
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Oda E T'bijve Të Sefës".
3. Video është e këngës "Oda E T'bijve Të Sefës", por nuk këndohet nga Shaqir Cërvadiku & Riza Selimi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shaqir Cërvadiku:


Komente 0