A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Sherif Merdani & Vikena Kamenica - Djaloshi Dhe Shiu


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

14/12/2013

2013-12-14T17:28:03

See Also

Vikena KamenicaIt's a long time that we try finding the lyrics to "Djaloshi Dhe Shiu" sung by Sherif Merdani & Vikena Kamenica.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Sherif Merdani & Vikena Kamenica attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Offchestra - Djaloshi Dhe Shiu

Ja shiu pik, pik, pik, pik,
Bjen në rrugë, troket ai pa pushim
E ora tik-tak, tik-tak
Shkon e djali pret me padurim
O zemra tak-tak tak-tak
Pse tash nis me rrah' me kaq nxitim
Mendon djaloshi që po pret në shi me ankth e me gëzim

Ja shiu pik, pik, pik, pik,
Bjen në rrugë , troket ai pa pushim
E ora tik-tak, tik-tak
Shkon e djali pret me padurim
O zemra tak-tak tak-tak
Pse tash nis me rrah' me kaq nxitim
Mendon djaloshi që po pret në shi me ankth e me gëzim

Binte shi, por ai s’e vinte re aspak
Për çudi, as ombrellen nuk e kishte hap'
Tuj mendu se si erdh' ajo muzë një dit'
Studenteshë e bukur për praktikë
Tek reparti i tij ne fabrikë

Se fundi ja,ja,ja,ja ajo u duk e djali e ndaloi
Po tani si, si, si, si, si të shkreten duhet ta fillojë
Më fal po unë, unë ty, ty të du' e fjalën tande tash kërkoj
Të du' dhe unë , po kam edhe një fjal'
Ombrellën pse s'e hap?

Ah ,po!

Bjer pra shi, tash nga ty nuk kemi frikë aspak
Mrekulli, nën ombrellë ti neve dot s'na lag
Vec andrrojmë, njani tjetrin amel tuj shiku
E në dorë ne mbajme ombrellen hap'
Por se shiu ka pushu

Se fundi ja,ja,ja,ja ajo u duk e djali e ndaloi
Po tani si, si, si, si, si të shkreten duhet ta fillojë
Më fal po unë, unë ty, ty të du' e fjalën tande tash kërkoj
Të du' dhe unë , po kam edhe një fjal'
Ombrellën pse s'e hap?

Pse s'e hap?!

Besnik Taraneshi - Djaloshi Dhe Shiu

Në pemë gjethe tani më nuk ka
E bora malet mbuloi përsë ri
E ndonë se shiu pik, pik, nis me ra
Qyteti ynë është plot gjallë ri

Ja shiu pik, pik,pik,pik,
Bjen në rrugë , troket ai pa pushim
E ora tik-tak, tik-tak
Shkon e djali pret me padurim
O zemra tak-tak tak-tak
Pse tash nis me rrah' me kaq nxitim
Mendon djaloshi që po pret në shi me ankth e me gëzim

Ja shiu pik, pik,pik,pik,
Bjen në rrugë , troket ai pa pushim
E ora tik-tak, tik-tak
Shkon e djali pret me padurim
O zemra tak-tak tak-tak
Pse tash nis me rrah' me kaq nxitim
Mendon djaloshi që po pret në shi me ankth e me gëzim

Binte shi, por ai s'e vinte re aspak
Për çudi, as ombrellen nuk e kishte hap'
Tuj mendu se si erdh' ajo muzë një dit'
Studenteshë e bukur për praktikë
Tek reparti i tij ne fabrikë

Se fundi ja,ja,ja,ja ajo u duk e djali e ndaloi
Po tani si, si, si, si, si të shkreten duhet ta fillojë
Më fal po unë, unë ty, ty të du' e fjalën tande tash kërkoj
Të du' dhe unë , po kam edhe një fjal'
Ombrellën pse s'e hap?

Ah ,po!

Bjer pra shi, tash nga ty nuk kemi frikë aspak
Mrekulli, nën ombrellë ti neve dot s'na lag
Vec andrrojmë, njani tjetrin amel tuj shiku
E në dorë ne mbajme ombrellen hap'
Por se shiu ka pushu

Se fundi ja,ja,ja,ja ajo u duk e djali e ndaloi
Po tani si, si, si, si, si të shkreten duhet ta fillojë
Më fal po unë, unë ty, ty të du' e fjalën tande tash kërkoj
Të du' dhe unë , po kam edhe një fjal'
Ombrellën pse s'e hap?

Pse s'e hap?!

Sidrit Bejleri - Djaloshi Dhe Shiu

nee pem gjethe tani ma nuk ka
e bora malet mbuloj perseri
endonse shiu pik pik nis me ra
qyteti yn esht plot gjallri

jashiu pik pik pik bjen ne rrug troket aj pa pushim
e ora tik tak tik tak shkon e djali pret ne shi me pa durim
o zemra tak tak tak pse nis merra me kaq xitim
mendon djaloshi qe po pret ne shi me ankth e me gezim

binte shi por ai se vinte reaspak perqudi as ombredhen nuk e kishte hap
ish hutu se sierdhi ajo nje dit
studentesh e bukur per praktik
tek reparti i ti ne fabrik

sefundi ja ja ja iju duk edjali endaloj po tani sisi si teshkreten tja filloj
po un te du du du fjalen tende tash kerkoj
mendohet vajza pasi ulag ombredhen pse se hap

bjer prap shi tash nga ty nukemi frik aspak mrekulli nen ombredh ti neve dot sna lag
veq endrrojm njeri tjetrin ambel tuj shiku ene dor embajm ombredhen hap ndonse shiu ka pushuu

ja shiu pik pik pik bjen ne rrug troket aj pa pushu
e ora tik tak tik tak shkon e djali pret ne me pa durim
o zemra tak tak tak pse nis me rrah me kaq nxitim mendon djaloshi qe po pret ne shi me ankth e me gezim

me ge ziiiiiiiiiimmmmmmmm
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019