Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sherif Merdani - Takim Pas Vitesh  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

13/12/2013

2013-12-13T09:41:40+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Takim Pas Vitesh" kënduar nga Sherif Merdani.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Sherif Merdani i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Bashkim Alibali & Eduart Jubani - Takim Pas Vitesh

Eshte kjo mbremje kaq e ngrohte
na ndez endrra te medha
fa ku vijne me rradhe shoket
pas kaq vitesh takohen me mall

Mblidhen shoket dh tregojne
per qytetin e rinisr
ndonese vite kane kaluar
kane aq shume dashuri

REFRENI
Ti me jep adresen tende shok qe prane tte te kem
ti adresen time shok i dashur ja ku e ke
nuk jemi me stundente kujtimet ndezur
perhere i mbajne shoqe dh shoke kudo neper
atdhe

Adriana Ceka & Kozma Dushi - Takim Pas Vitesh

Është kjo mbrëmje kaq e ngrohtë
na ndez ëndrra të mëdha
ja ku vijnë me radhë shokët
pas kaq vitesh takohemi me mall

Mblidhen shokët dhe tregojnë
për qytetin ne rini
ndërsa flasin kaq pak fjalë
kanë kaq shumë dashuri

Ref.

Ti më jep adresen tende shok
që pranë te të kem
ti adresn time shok i dashur
ja ku e ke

Nuk jemi më student
kujtimet ndezur përherë
i mbajmë shoqe dhe shokë
kudo nëpër atdhe

*

Është kjo mbrëmje kaq e ngrohtë
na ndez ëndërra të mëdha
ja ku vijnë me radhë shokët
pas kaq vitesh takohen me mall

Do kalojnë vitet prapë
zbardhi thinja aty-këtu
o moj jetë na do te jemi
përgjithmonë nxënsitë e tu

Ref...
Më Shumë Këngë Nga Sherif Merdani:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet